Janusz Palikot w Przemyślu – Jedyną opcją dla Polski jest Zjednoczona Lewica

16 października 2015

Janusz Palikot podczas konferencji prasowej w Przemyślu skrytykował Jarosława Kaczyńskiego i Ryszarda Petru. Zapewniał, że jedyną opcją dla Polski jest Zjednoczona Lewica.

Janusz Palikot podczas wczorajszej konferencji prasowej w Przemyślu poinformował o skierowanym przez siebie do prokuratury zawiadomieniu o przestępstwie dotyczącym skandalicznej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który znieważył uchodźców przybywających do Polski. W dniu 12 października w Makowie Mazowieckim Jarosław Kaczyński oświadczył publicznie, że w organizmach ludzi przynależących do grupy uchodźców muzułmańskich znajdują się różnego rodzaju pasożyty, pierwotniaki, które nie są groźne w organizmach tych ludzi, a mogą stanowić zagrożenie dla ludzi żyjących w Polsce. Zdaniem Janusza Palikota prezes PiS tą wypowiedzią propagował faszystowski ustrój państwa i nawoływał do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych. Było, to również znieważenie tej grupy ludzi.

Palikot podkreślił, że jeśli nie będziemy reagować na taki język i pozwolimy mu krążyć w opinii publicznej, to za chwilę znajdziemy się w świecie, którego nie chcemy.

Współprzewodniczący Twojego Ruchu krytycznie odniósł się również do Ryszarda Petru, który jego zdaniem oszukuje wyborców. Potwierdzeniem na to mają być e-mail, który wyciekł z jego sztabu wyborczego. Wynika z niego, że liderzy partii Nowoczesna celowo zrezygnowali z upublicznienia jednego spójnego programu albowiem może to spowodować niepotrzebne ataki i nastroje.

Janusz Palikot zapewniał, że nie ma możliwości na koalicję z PiS, a jedyną opcją dla naszego kraju jest Zjednoczona Lewica.

Anna Fortuna