Jakie przedszkole wybrać w Przemyślu i okolicach? I dlaczego prywatne?

25 lutego 2015

Każdy rodzic wie jak ważną kwestią jest wybór przedszkola dla swojej pociechy. Jakie zatem kryteria powinno ono spełniać abyśmy je wybrali.

Przedszkole, to miejsce, w którym mali ludzie rozwijają skrzydła, odkrywają świat, zdobywają nowe doświadczenia, a także stają się bardziej samodzielni. Placówka ta przygotowuje dziecko do dalszej edukacji kształtując i rozwijając jego umysł oraz pomagając mu zdobywać wiedzę.
Mogłoby się wydawać, że najczęstszym kryterium wyboru przedszkola będzie jego lokalizacja, blisko domu czy też miejsca naszej pracy, jednak nie zawsze tak jest. Rodzice są skłonni dowozić dzieci, jeśli mają pewność, że będą one miały zapewnioną lepszą opiekę czy też bardziej atrakcyjne zajęcia. Przy wyborze wpływ mają również godziny otwarcia, warunki lokalowe, profesjonalna kadra, a także proponowana oferta edukacyjna.

Synek pani Magdaleny uczęszcza do zerówki w Prywatnym Tęczowym Przedszkolu, które swoją główną siedzibę ma przy ul.Wyb.Ojca Św.Jana Pawła II 70 w Przemyślu. Jest to przedszkole prywatne, ale opłaty są przystępne. Opieka i kontakt z wychowawczyniami i dyrekcją jest bardzo dobry. Panie są na prawdę zaangażowane w proces edukacji i wychowania maluchów – mają indywidualne podejście do każdego dziecka – a także w proces „uspołeczniania” i zachowania w grupie. Organizowane są często wycieczki piesze np. do parku, jednostki wojskowej, bądź autokarowe – w tym roku dzieci zwiedziły lotnisko w Rzeszowie opowiada mama chłopca. Placówka ta ma również swoje siedziby w Krasiczynie, Dubiecku, a także w Reczpolu.

Truskawkowe Ranczo, to przedszkole prywatne mieszczące się w Ostrowie 418 i w Krównikach 161. Dzieci do niego uczęszczające codziennie uczą się języka angielskiego, biorą również udział m.in.: w zajęciach plastycznych czy też teatralnych, uczą się przygotowywać posiłki, a także dbają o ogródek warzywny. Rodzice mogą również korzystać z pomocy psychologa oraz logopedy.
Dogoterapię i język japoński znajdziemy w ofercie Niepublicznego Przedszkola Omnibusek przy ul.Jasińskiego 2, które zapewnia opiekę w godz. 6.30-17,istnieje również możliwość pozostawienia dziecka nieco dłużej. W ofercie edukacyjnej znajdziemy zajęcia logopedyczne, ruchowe, klub małego aktora, a także savoir vivre. Dziećmi opiekuje się wyszkolona kadra.

Przy ul.Drużbackiej 2 i Żwirki Wigury 7 znajduje się Niepubliczne Przedszkole Językowe Promyczek. Przedszkole posiada sale dydaktyczne, a także kąciki tematyczne, takie jak : Teatrzyk „A ku-ku”, Kącik Młodego Naukowca. Posiada ono również salę multimedialną, która ma różnorodne zastosowanie. Codziennie maluchy uczą języka angielskiego, innowacyjną metodą Top English. Prowadzone są również zajęcia z robotyki i origami.

Przedszkole Niepubliczne Calineczka w Wapowcach 50 posiada plac zabaw, kolorową i funkcjonalną salę zabaw, różnorodne kąciki tematyczne, które stwarzają szansę podejmowania przez dzieci wielorakiej aktywności. Organizowane zajęcia skupiają się na wszystkich elementach rozwoju najmłodszych. Dzieci znajdą w nim opiekę od godz.7-16.

Do przedszkola posyłamy dziecko, które skończyło 2 lata, rodzice młodszych pociech mogą je pozostawić pod opieką żłobka. Żłobek Mali Odkrywcy mieszczący się przy ul.Słowackiego 44 zapewnia opiekę dzieciom od pierwszego do trzeciego roku życia. Maluszki w niewielkich grupach pod opieką pedagoga uczą się samodzielności i opanowania podstawowych umiejętności, tj.ubierania, jedzenia, załatwiania potrzeb fizjologicznych. W pracy z dziećmi wykorzystywane są metody : dobrego startu – prof. dr hab. Marty Bogdanowicz, Carla Orffa i nauka czytania metodą Glenna Domana.