Jakie były święta na przemyskich drogach?

29 grudnia 2016

Przemyscy policjanci podsumowali Święta Bożego Narodzenia na drogach powiatu przemyskiego. Podczas tych dni doszło do 18 kolizji. Ponadto, funkcjonariusze zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców.

Od piątku policjanci z powiatu przemyskiego prowadzili działania związane ze świątecznym weekendem. Funkcjonariusze obecni byli na ulicach miast i trasach wylotowych i wlotowych do Przemyśla. Podczas tych dni przemyscy funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę trzem nietrzeźwym kierowcom, w tym 33-latkowi, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze odnotowali łącznie 18 kolizji, których sprawcy ukarani zostali mandatami karnymi. W piątkowy wieczór na skrzyżowaniu ul. Krakowskiej z Al. Wolności w Przemyślu, 44-letni mieszkaniec Przemyśla, kierujący osobowym seatem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej oplem astrą, zajechał jej drogę, w wyniku czego 47-letnia mieszkanka powiatu przemyskiego uderzyła w jego bok. Kobieta została przewieziona do szpitala z obrażeniami nie zagrażającymi jej życiu i zdrowiu. Sprawcę ukarano mandatem karnym w kwocie 500 złotych.

Policjanci w świąteczne dni odnotowali również zdecydowanie mniej zdarzeń kryminalnych. Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia przebiegły bardzo spokojnie i bezpiecznie.