Jacek Kawalec na scenie Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu [zdjęcia]

10 października 2018

W dniu 7 października, na scenie Zamku Kazimierzowskiego wystąpił Jacek Kawalec wraz z zespołem.

Drugi koncert z tegorocznego, ale organizowanego już od wielu lat przez Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK cyklu „Artystyczna Jesień na Zamku”, to występ znanego z wielu artystycznych projektów aktora i prezentera telewizyjnego Jacka Kawalca z zespołem w składzie: Kasia „Puma” Piasecka (instrumenty klawiszowe, wokal), Krzysztof „Puma” Piasecki (gitara), Łukasz Gorczyca (gitara basowa), Tomasz Dominik (perkusja).

Jacek Kawalec znany jest głównie jako aktor, jednak na scenie Zamku Kazimierzowskiego udowodnił, że jego warsztat wokalny jest równie znakomity jak aktorski. Uczestnik programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” zaprezentował – trafiający do szerokiej grupy widzów – ponadczasowy repertuar najwybitniejszych wokalistów wszech czasów. Ekstremalnie różnymi głosami śpiewał niezapomniane przeboje m.in. Stinga, Louisa Armstronga, Roberta Planta, Czesława Niemena.

Wyjątkowy, atrakcyjny koncert wzbogacony był aktorskimi interpretacjami satyrycznych tekstów sięgających do formy szlachetnego, tradycyjnego kabaretu w stylistyce „Kabaretu Starszych Panów” czy „Dudek”.

tekst i fot. Tomasz Beliński/Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

no images were found