IX Dzień Wykładów i Warsztatów Otwartych w przemyskiej PWSW [galeria zdjęć]

29/11/2018
633 Views

W Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej odbył się IX Dzień Wykładów i Warsztatów Otwartych.

Z myślą o uczniach szkół ponadgimnazjalnych, przemyska uczelnia przygotowała bogatą ofertę wykładów i warsztatów, konkursów oraz imprez towarzyszących.

Liczne zajęcia w uczelnianej auli oraz salach wykładowych i laboratoriach przeprowadzili pracownicy dydaktyczni PWSW oraz zaproszeni goście. Dużym zainteresowaniem cieszyły się m.in. wykłady z języka angielskiego oraz konkurs pt. „Pułapki tłumaczeniowe”, w którym bezkonkurencyjni okazali się uczniowie I LO w Przemyślu, zgarniając trzy najlepsze miejsca.

Kierunki Instytutu Nauk Technicznych przygotowały warsztaty nt. domowej automatyki i projektowania mikrokontrolerów oraz pokazy diagnostyki samochodowej.

O rozwój osobowości młodzieży zadbali autorzy wykładu motywacyjnego „Problemy zmieniaj w możliwości” oraz warsztatów „ Jak pobudzić kreatywność”; do tej kategorii zaliczyć można również warsztaty teatralne „Aktorski elementarz”, przygotowane przez Marcina Ehrlicha z teatru Ehrnov.

Naukę portretowania oraz warsztaty ,,3D” zaproponował gościom imprezy Instytut Sztuk Projektowych PWSW.

Swój wkład w wydarzenie wniosły również – Instytut Humanistyczny oraz Instytut Socjologii: pierwszy z nich przedstawił sylwetki polskich pisarzy i poetów w ,, Potyczkach o literackiego Nobla”, drugi zaś ,,Zagrożenia społeczne XXI wieku”.

Nauczyciele i uczniowie chętnie korzystali z przeprowadzonych przez Policję szkoleń „Cyber-zagrożenia w sieci”; ci pierwsi otrzymali certyfikaty podpisane przez Komendanta Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

Podczas warsztatów ,,Pierogowy zawrót głowy” można było wykazać się inwencją w tworzeniu wymyślnych smaków, by następnie poddać się ocenie podczas degustacji. Dla równowagi, kierunek Bezpieczeństwo i Produkcja Żywności promował zdrowy tryb życia wykładem „Żywność niskokaloryczna” oraz „ Dodatki do żywności i ich wpływ na zdrowie człowieka – czy wiem, co jem?”, by zwieńczyć to poradami dietetyka, połączonymi z analizą składu ciała za pomocą specjalistycznego urządzenia. Zainteresowani mogli również poznać żywność od strony laboratorium, uczestnicząc w tak właśnie zatytułowanych warsztatach. Dla tych, którzy ,,mają nosa”, wspomniany instytut przygotował konkurs ,,Sprawdź, czy rozpoznasz zapach”.

W przerwach między kolejnymi zajęciami, uczestnicy wydarzenia mogli posłuchać Chóru PWSW w lekkim repertuarze gospelowym, poprzebijać konkursowe baloniki z pytaniami na temat uczelni oraz odwiedzić stoiska wystawiennicze.

Wśród imprez towarzyszących znalazły się m.in. mini-pokazy ,,latte art” w wykonaniu Pawła Kanieckiego z ,,Miejsca Kawa i Zabawa”,  konkursy – logistyczny i chemiczny, quiz nt. Unii Europejskiej, a także pokaz ratownictwa medycznego i wyposażenia karetki, przygotowany przez grupę ratownicza PCK z Przemyśla.

Patronatem Honorowym objęli imprezę: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Podkarpacki Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Przemyśla, Starosta Przemyski, Starosta Lubaczowski, Wójt Gminy Żurawica, Wójt Gminy Orły, Wójt Gminy Krzywcza oraz Wójt Gminy Medyka.

Partnerzy imprezy: Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, Powiatowy Urząd  Pracy w Przemyślu, OHP w Przemyślu, Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, Fotokabina24.pl. w Przemyślu, ,,Miejsce Kawa i Zabawa” – Paweł Koniecki, ,,Villa Bolestraszyce” , ,,Dwór Wapowce”, ,, Szkoła Impro” – Monika Stalewska, Teatr ,,Ehrnov” – Marcin Ehrlich.

Sponsorami atrakcyjnych upominków byli: Firma Inglot Cosmetics, Bank Pekao S.A., Sieć sklepów „Piotruś Pan”, KFC Przemyśl, Pizzeria „DaGrasso” w Przemyślu, Fitnessclub ,,Lejdis”.

Tekst: Barbara Sykała, fot. Damian Kanikuła/PWSW, Agata Czereba/UM

Inne wiadomości

Rozmawiali o Karpatach
Wiadomości
382 views
Wiadomości
382 views

Rozmawiali o Karpatach

adm - 18/02/2019

Przez dwa dni weekendu w krasiczyńskim zamku odbywała się konferencja zorganizowana przez Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego pod hasłem Europa Karpat.…

Internet nie wybacza. Burza po wpisie marszałka Ortyla.
Wiadomości
1643 views
Wiadomości
1643 views

Internet nie wybacza. Burza po wpisie marszałka Ortyla.

adm - 16/02/2019

Jednym z ulubionych tematów internautów w Polsce są  tzw. „wrzutki” zdjęć jedzenia w publicznych szpitalach. Na podobny pomysł wpadł Dariusz…

Niedopuszczalny stan czystości miejskich chodników
Wiadomości
958 views
Wiadomości
958 views

Niedopuszczalny stan czystości miejskich chodników

adm - 16/02/2019

Otrzymaliśmy sygnał wraz ze zdjęciami od czytelnika dotyczący czystości chodników w ścisłym centrum miasta. Zdjęcia zostały wykonane w ostatnią niedzielę.…