III Mistrzostwa Ministranckie Przemyśla i Powiatu Przemyskiego w piłkę nożną [galeria zdjęć]

16 maja 2016

W sobotę 14 maja na boisku Salezjańskim odbyły się III Mistrzostwa Ministranckie Przemyśla i Powiatu Przemyskiego w piłkę nożną. Udział w nich wzięło 6 drużyn.

W turnieju mogły grać zarówno zespoły ministranckie jak i zespoły parafialne. Drużyny, które się zgłosiły podzielono na dwie grupy, w których rozegrano mecze każdy z każdym, a następnie odbyły się półfinały i mecz o 5 miejsce. Ostatnim rozegranym meczem był ten o I miejsce.

Rywalizację w Grupie A wygrał zespół gospodarzy, który był obrońcą tytułu
z poprzednich mistrzostw. Salos Przemyśl wygrał kolejno 5:1 z klubem parafialnym – Akademią Unum z Babic, a następnie rozgromił zespół z Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski -Przemyśl (Kmiecie) aż 8:1. Drugie miejsce w grupie zajął zespół „z Kmieci”, który pokonał zespół z Babic 5:3.

W grupie B również bezkonkurencyjny był drugi zespół z Babic. PKS UNUM Babice wygrał swoje dwa mecze kolejno 6:0 z parafią z Maćkowic i 4:0 z parafią Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego (Rycerskie – Przemyśl). Drugim zespołem, który awansował do półfinału z tej grupy był zespół z Maćkowic, który w decydującym meczu wygrał zespołem z parafii „ z Rycerskiego” 1:0.

W meczu o 5 miejsce po karnych 3:2 wygrał zespół z parafii z Rycerskiego, który pokonał Akademię z Babic.

Półfinały miały dwa oblicza, w pierwszym meczu półfinałowym gospodarze turnieju rzutem na taśmę strzelając bramkę na 1:1 w ostatniej minucie meczu zremisowali z zespołem z Maćkowic, aby potem wygrać w karnych 2:1. Natomiast w drugim półfinale zespół parafialny z Babic – PKS UNUM wygrał aż 18:0 z zespołem z parafii z Kmieci.

W meczu o 3 miejsce „Kmiecie” wygrały z parafią z Maćkowic 2:1, a w finale PKS UNUM pokonał Salos Przemyśl 4:0. Warto dodać, że zespół z Babic wygrał już dwie edycje tych rozgrywek ( 2014 i 2016 roku).

Najlepszym bramkarzem turnieju został : Wojciech Rakszawski ( Salos)

Najlepszym zawodnikiem turnieju został : Hubert Baryła ( Kmiecie)

Najlepszym Strzelcem turnieju został : Arkadiusz Pawłowski ( PKS UNUM)

Nagroda Fair Play : Parafia z Maćkowic.

Turniej sędziowali: Michał Kamiński, Robert Bal, ksiądz Krzysztof Cepil, Mariusz Zamirski, Wojciech Kamiński. III Mistrzostwa zostały jak zawsze zorganizowane przez Salos Przemyśl i Parafię pw. Św. Józefa w Przemyślu – Salezjanie.

Patronat nad zawodami objęli : pod patronatem poseł na Sejm RP Anny Schmidt – Rodziewicz, prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomy i wójta Gminy Żurawica Krzysztofa Składowskiego.

Turniej nie byłby możliwy bez wsparcia radnych Rady Miejskiej Przemyśla : Łucji Podbilskiej, Małgorzaty Gazdowicz,Stanisława Surmy, Adama Łozinśkiego i Macieja Kamińskiego, który jednocześnie był koordynatorem turnieju. Ponadto swój wkład mieli także : wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Robert Bal, Marek Wałczyk radny Gminy Przemyśl. Podziękowania należą się również PGM Przemyśl.

Anna Fortuna

no images were found