II miejsce naszych pograniczników w zawodach strzeleckich

20 czerwca 2014

W dniach 12-13 czerwca w Łupkowie odbyły się VIII Międzynarodowe Zawody Strzeleckich Służb Mundurowych Euroregionu Karpaty. Biorąca w nich udział reprezentacja Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zajęła II miejsce.

W zawodach wzięło udział 17 trzyosobowych drużyn, składających się z przedstawicieli podkarpackich służb mundurowych oraz przedstawicieli służby więziennej i policji z Węgier i Słowacji.

Podczas zawodów rozegrano indywidualne i zespołowe konkurencje strzeleckie dla mężczyzn i kobiet z pistoletu Walter wz. 99 oraz pistoletu maszynowego Glauberyt wz. 98. Uczestnicy wzięli również udział w konkurencji rzutem granatem ćwiczebnym do wyznaczonego celu. O wynikach konkursu decydowały punkty zdobyte w poszczególnych konkurencjach.

Miejsce pierwsze w kategorii drużyn męskich zdobyli funkcjonariusze Służby Więziennej z ZK w Łupkowie, miejsce drugie strażnicy graniczni z Bieszczadzkiego Oddziału SG, miejsce trzecie Liga Obrony Kraju. Pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej mężczyzn zdobył chor. szt. SG Krzysztof Lis z BiOSG, z tego samego oddziału na miejscu trzecim znalazł się mł. chor. SG Jarosław Wirth. W klasyfikacji drużynowej kobiet miejsce pierwsze zdobyły funkcjonariuszki BiOSG.