Idzie ciemność. Przemyśl przyłącza się do akcji Godzina dla Ziemi

26 marca 2014

W najbliższą sobotę, na godzinę czasu od 20.30 do 21.30 zgaśnie oświetlenie mostu „Brama Przemyska”, Zamku Kazimierzowskiego oraz budynku urzędu miejskiego. Bynajmniej nie będzie to spowodowane awarią zakładu energetycznego, a przyłączeniem się do akcji Godzina dla Ziemi WWF.

Prezydent Robert Choma zachęca również firmy i instytucje z Przemyśla jak i samych mieszkańców do wzięcia udziału w tej inicjatywie.

Tegoroczna akcja odbędzię się już po raz ósmy. Ten symboliczny gest ma pokazać, że nasze codzienne wybory mają wpływ na środowisko, a my sami wiemy jak i możemy temu zaradzić.

Na stronie www.godzinadlaziemi.wwf.pl można pobrać na telefon ekologiczny poradnik WWF, ułatwiających dokonywanie wyborów przyjaznych dla środowiska. W ubiegłym roku udział w akcji wzięło ponad 60 miejscowości, a 65 tysięcy Polaków zarejestrowało się na stronie.

WWF – World Wide Fund for Nature – to Światowy Fundusz na rzecz Przyrody., który działa od roku 1961, jako organizacja ekologiczna o charakterze międzynarodowym, z siedzibą w Szwajcarii. Utworzona została przez dyrektora generalnego UNESCO Juliana Huxleya, który podczas podróży do Afryki dostrzegł, że zniszczenie środowiska i nieograniczone polowania mogą w krótkim czasie doprowadzić do wymarcia fauny tego kontynentu.

W Polsce WWF zajmuje się ochroną cennych pod kątem przyrodniczych rzek, lasów, ochroną największych drapieżników : wilków, rysi, niedźwiedzi, a także ssaków bałtyckich : morświnów i fok szarych. Podejmuje również walkę z nielegalnym handlem ginącymi gatunkami roślin i zwierząt.