I nagroda dla grupy teatralnej z „Morawa”

21 marca 2019

Grupa teatralna z II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Kazimierza Morawskiego zdobyła I nagrodę na VIII Podkarpackich Spotkaniach Teatralnych „Zwierciadła” w Rzeszowie. 

Zespół został doceniony za spektakl „W” w reżyserii nauczyciela Rafała Paśko, na podstawie tekstów Joanny Papuzińskiej i Michała Rusinka.  Dodatkowo młodzi aktorzy otrzymali nominację do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w czerwcu w Lublinie.

Nie jest to pierwszy sukces ekipy z „Morawa”. Występują oni na coraz to poważniejszch teatralnych deskach. Zespół reprezentował Przemyśl podczas jubileuszowego 50 Festiwalu Małych Form Teatralnych w Krakowie, występując 8 marca na scenie Teatru Groteska. Dziesięć dni póżniej wyróżnili się bardzo dobrymi występami w ramach finału III Podkarpackiego Konkursu „Z książką w tle”, który odbył się na dużej scenie teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. W finale grupa zaprezentowała miniaturę teatralną „W”, a w eliminacjach spektakl w języku angielskim „Practical Lady”. 

Grupę teatralną tworzą: Agnieszka Szymaszek, Julia Słociak, Patrycja Cichocka, Dominika Piotrowska, Aleksandra Gawlik, Gabriela Jaszczyszyn, Martyna Korniat, Katarzyna Paryż, Kinga Kiełbasa, Kamila Kocaj, Anna Sowula, Gabiera Głuszko, Michał Zabłocki, Jakub Philipp, Adrian Kamiński.

 

Zdjecia: www.przemysl.pl