Happening z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego [galeria zdjęć]

18 października 2018

W dniu wczorajszym, na przemyskim Rynku odbył się happening związany z obchodami Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.

Dzień ten został ustanowiony w 1992 roku, przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Celem organizatorów happeningu jest zwrócenie uwagi na dbałość o zdrowie psychiczne i równowagę emocjonalną, zorganizowanie grup wsparcia, aktywizacji, terapii, pomocy i opieki osobom chorym z naszego najbliższego otoczenia. Tworzenie warunków do godnego życia i funkcjonowania w społeczeństwie na równych prawach i w poszanowaniu godności i indywidualności. Taka forma solidarności odbyła się w Przemyślu po raz trzeci.

Gestem solidarności z osobami dotkniętymi chorobami psychicznymi, w tym z tymi, którzy cierpią na schizofrenię jest przekroczenie progu symbolicznych drzwi. Drzwi, które oddzielają chorych od godnego życia w społeczeństwie. Główną ideą wydarzenia jest to, by te otwarte drzwi stały się znakiem gotowości społecznej do efektywnego i życzliwego wsparcia osób z zaburzeniami psychicznymi, w realizacji ich potrzeb, marzeń i planów rodzinnych, społecznych i zawodowych.

Organizatorzy wydarzenia: Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Przemyślu oraz Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – koło w Przemyślu.

no images were found