Happening nad Sanem

26 lutego 2019

Rebelianty Podkarpackie zorganizowały w niedzielę happening pod kryptonimem Naród Prezesowi. W prześmiewczy sposób uczestnicy wydarzenia skomentowali sprawę budowy wieżowców przy ulicy Srebrnej w Warszawie, w którą – według Gazety Wyborczej – ma być zaangażowany prezes PiS Jarosław Kaczyński.

 

Wśród happenerów byli radni rady miejskiej: Ewa Sawicka i Tomasz Schabowski, głównym organizatorem zaś była Anna Grad-Mizgała, najbardziej rozpoznawalna osoba z kręgu Rebeliantów Podkarpackich. Podczas zabawy zbudowano z tekturowych pudeł atrapy wież, pomiędzy którymi umieszczono dmuchaną kaczkę.

Rebelianty Podkarpackie to organizacja skupiająca przeciwników Prawa i Sprawiedliwości. Przeprowadziła na Podkarpaciu szereg akcji – w styczniu członkowie grupy wydeptali w śniegu na brzegu Sanu wielki napis ,,Konstytucja, dzbany”. Zdjęcie napisu, które skomentował nawet prezydent Andrzej Duda, obiegło polski internet, wywołując falę komentarzy – od zachwytów, aż po zarzut używania przez Rebeliantów języka nienawiści i postponowania przeciwników politycznych.

 

Zdjęcia E. Nowotyńska