Happening ekologiczny „Rower Pomaga” na przemyskim Rynku [Galeria zdjęć]

20 maja 2017

Na przemyskim Rynku odbyły się warsztaty i happening ekologiczny. Podczas tego wydarzenia w ramach akcji „Rower Pomaga” przekazano pierwszy jednoślad Domu Dziecka „Maciek” z Przemyśla. Wciąż możemy przyłączyć się do akcji, a kolejne rowery trafią do przemyskich placówek.

W naszym mieście trwa organizowana po raz pierwszy akcja „Rower Pomaga”, której przyświeca wyjątkowo szczytny cel – za każde wyjeżdżone 30.000 kilometrów, zostanie przekazany rower dla dzieci z przemyskich domów dziecka. W dniu dzisiejszym pierwszy taki rower trafił do Domu Dziecka „Maciek” z Przemyśla. Okazją do jego przekazania były warsztaty i hapenning odbywające się na Rynku, poświęcone komunikacji rowerowej, ograniczeniu emisji CO2, edukacji ekologicznej. W wydarzeniu udział wzięły dzieci i młodzież z przemyskich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, łącznie około 150 osób.

Wciąż można włączyć się do akcji, wystarczy na stronie www.rowerpomaga.pl, w specjalnym formularzu wpisać trasę pokonaną na swoim rowerze, dodając jako cel szczegółowy „JEŻDŻĘ DLA DZIECI Z PRZEMYŚLA”. Co więcej, wpisując liczbę przejechanych kilometrów na podanej stronie, można od razu zobaczyć w specjalnie wygenerowanym kalkulatorze, o ile ograniczona została dzięki temu emisja CO2.
W tamtym roku uczestnicy akcji przejechali ponad 1,2 mln km i dzięki temu 60 dzieci z domów dziecka otrzymało swój wymarzony rower.

Akcję organizują Wydział Architektury i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Przemyślu oraz Fundacja Ekologiczna ”ARKA” z Bielska-Białej.

Anna Fortuna

no images were found