Głodówka w przemyskim szpitalu trwa. Protestujących wsparły pielęgniarki z Rzeszowa. [film]

11 września 2018

We wtorek w Szpitalu Wojewódzkim w Przemyślu prowadzone były rozmowy z protestującymi pielęgniarkami dotyczące ich żądań. Obok pielęgniarek wzięli w nich udział marszałek województwa Władysław Ortyl, jego zastępca Stanisław Kruczek, a także Piotr Pilch. Rozmowy nie przyniosły rezultatu i, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, zostawiły złe wrażenie u protestujących.

Przemyśl: GŁODÓWKA PIELĘGNIAREK TRWA JUŻ 9 DNI – głoduje 19 osób

🔴 SZPITALE-Przemyśl: GŁODÓWKA PIELĘGNIAREK TRWA JUŻ 9 DNI – głoduje 19 osób.‼ WAŻNE: Polub film > Polub fanpage > Skomentuj > Udostępnij ‼🔴 SZPITALE-Przemyśl: GŁODÓWKA PIELĘGNIAREK w Szpitalu Wojewódzkim trwa już 9 dni, głoduje już 19 osób. Dzisiaj do przemyskiego szpitala przyjechała delegacja z KSW nr 2 w Rzeszowie. Głodówka jest prowadzona na przemian z normalną pracą uczestniczek, w trybie nazywanym GŁODUJĘ-PRACUJĘ. Uczestniczki na przemian pracują i głodują, nie opuszczając szpitala.Jest to już siódma głodówka w historii tego szpitala, a najdłuższy taki protest trwał 12 dni. Związek zapewnia badania i monitorowanie stanu zdrowia uczestniczek.🔴 W Szpitalu Wojewódzki w Tarnobrzegu od poniedziałku trwa referendum strajkowe.

Opublikowany przez Ireneusz Dzieszko Wtorek, 11 września 2018

Oprócz notabli z Rzeszowa przybyła delegacja pielęgniarek z tamtejszych szpitali, które wsparły swoje przemyskie koleżanki. Katarzyna Ciura i Sylwia Rękas z Rzeszowa pokazały sytuację w przemyskim szpitalu za pomocą transmisji internetowej.

Protest pielęgniarek trwa już 9 dni. Dziewiętnaście kobiet domaga się podwyżki płac do poziomu 3800-3900 zł brutto, polepszenia warunków pracy oraz doposażenia szpitala.

Dziękujemy Ireneuszowi Dzieszko za udostępnienie relacji filmowej z protestu