„Geometria Miasta” – wernisaż wystawy

11 stycznia 2020

„Geometria Miasta” – taki tytuł nosi wystawa fotografii, otwarta 10.01.br., w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej.
Tym miastem jest Londyn a twórcą fotografii – Artur Nizicki, przemyślanin, mieszkający od 13 lat w stolicy Wielkiej Brytanii.


Autor zdjęć patrzy na londyńską architekturę z własnej, niezwykłej, perspektywy. Wydobywa z pejzażu ciekawe formy i detale architektoniczne, eksponując je w sposób niebanalny na jego tle, bądź samodzielnie. Fotografie są czarno-białe, co w odniesieniu do tematu jest ich dodatkowym walorem.
Sylwetkę twórcy przybliżył licznej na wernisażu publiczności, dyrektor Muzeum – Jan Jarosz.

Artur Nizicki rozpoczął swoją przygodę z fotografią w przemyskim Młodzieżowym Domu Kultury, w kółku fotograficznym założonym przez Grzegorza Karnasa. Było w sumie czterech takich pasjonatów fotografii, bo oprócz wymienionej dwójki – jeszcze Remigiusz Truchanowicz i Daniel Ziobrowski. Autor wystawy ukończył Policealne Studium Animatorów Kultury w Krośnie i studiował Fotografię na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.
Artur Nizicki wydaje się być człowiekiem skromnym i zamiast wygłaszać mowy, zaprosił widzów do oglądania swoich prac, bo chyba woli wyrażać siebie obrazem, niż za pomocą słów.


Dyrektor Muzeum zachęcił natomiast do odwiedzania strony internetowej autora wystawy (www.artnizphoto.co.uk), na której znaleźć można również fotografie Przemyśla.

sa