Funkcjonariusze SG zatrzymali trzy podejrzane pojazdy i dwa skradzione rowery

6 czerwca 2016

W ciągu minionego weekendu, funkcjonariusze SG na polsko- ukraińskim przejściu granicznym w Medyce zatrzymali trzy podejrzane pojazdy ( w tym cysternę) oraz dwa skradzione w Niemczech rowery. Łączna, szacunkowa wartość podejrzanych pojazdów to ponad 120 tys. zł

W sobotę (4 czerwca), w trakcie prowadzonej przez funkcjonariuszy kontroli numerów identyfikacyjnych VIN odprawianego zespołu pojazdów Man wraz z cysterną marki Bodex, w cysternie stwierdzono zeszlifowany numer identyfikacyjny i w to miejsce naniesiony nowy. Kierowca, obywatel Ukrainy, nie potrafił wytłumaczyć w jaki sposób doszło do ingerencji w pole numerowe cysterny.

Równocześnie, dwa odprawiane na wyjazd samochody marki Audi A6 ( z 1999 i 2001r.), figurowały w bazach danych jako poszukiwane przez Interpol.

Jeszcze tego samego dnia, dwaj obywatele Ukrainy usiłowali wywieźć do swojego kraju skradzione w Niemczech rowery. Oba jednoślady posiadały oznakowanie numerowe dzięki czemu, funkcjonariusze natychmiast sprawdzili legalność ich pochodzenia. Okazało się, że rowery zostały skradzione.

W stosunku do zatrzymanych pojazdów i rowerów zachodziło uzasadnione podejrzenie, że pochodzą one z kradzieży, stąd też sprawy do dalszego prowadzenia przejęła Policja w Przemyślu.