Funkcjonariusze KAS przechwycili ponad 26 tys. sztuk sterydów i leków

27 listopada 2017

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej przechwycili ponad 15 tys. sztuk sterydów i  11 tys. sztuk leków. Kontrabandę zatrzymano na przejściach drogowych w Medyce i Korczowej.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, na przejściu granicznym w Medyce skierowali do szczegółowej kontroli osobowego volkswagena na ukraińskich numerach rejestracyjnych. W jednym z bagaży znaleziono niezgłoszone do kontroli środki anaboliczne, 15200 sztuk wartych 15 tys. zł. Właścicielem sterydów był 65-letni obywatel Łotwy, który tłumaczył, że przewozi je na własne potrzeby.

Funkcjonariusze KAS, na przejściu granicznym w Korczowej, skontrolowali wjeżdżający do Polski autokar relacji Kijów-Praga. Jeden z jego pasażerów, obywatel Ukrainy przemycał ponad 11 tys. sztuk leków.

To już kolejny w ostatnim czasie udaremniony przemyt farmaceutyków przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej (KAS) w woj. podkarpackim. Tydzień wcześniej, także podczas kontroli autokaru, funkcjonariusze Oddziału Celnego w Korczowej udaremnili 28 tysięcy sztuk leków wspomagających potencję.