Teatr Fredreum z Doroczną Nagrodą Miasta Przemyśla

9 maja 2019

Tradycją corocznej uroczystej sesji Rady Miejskiej w rocznicę Konstytucji 3 Maja jest wręczanie Dorocznej Nagrody Miasta Przemyśla

W tym roku nagrodę z rąk prezydenta Wojciecha Bakuna otrzymało Towarzystwo Dramatyczne im. Aleksandra Fredry „Fredreum”, najstarszy w Europie teatr amatorski, który w tym roku obchodzi 150-lecie powstania

Za wyróżnienie podziękowała prezes towarzystwa Krystyna Maresch -Knapek. Szczególną wdzięczność okazała aktorom i aktorkom, którzy bezinteresownie i z wielkim zaangażowaniem poświęcają swój wolny czas, by podtrzymywać tradycję najstarszego teatru amatorskiego w Polsce.

W tym roku aktorzy i aktorki przemyskiego Towarzystwa Dramatycznego im. Aleksandra Fredry FREDREUM brali udział w Biało – Czerwonym Korowodzie w Warszawie, który odbył się 2 maja. W ten sposób świętowany jest Dzień Flagi RP oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Fredrowcy reprezentowali Przemyśl w strojach z XIX i XX wieku, wcielając się w postaci z najsłynniejszych utworów Aleksandra Fredry: „Zemsty”, „Dam i huzarów”, „Ślubów panieńskich” oraz „Pierwszej lepszej”.

W stolicy zostali przywitani przez Przemysława Babiarza, komentatora uroczystości, który z sentymentem wspominał swój rodzinny Przemyśl oraz teatr Fredreum, w którym debiutował na deskach teatru.

 

 

Zdjęcia: facebook.com/teatrfredreum