Finał ,,piłkarskich wtorków”.

29 sierpnia 2019

Po prawie dwumiesięcznych zmaganiach, w Przemyślu zakończył się wczoraj (27.08.2019) dziewiąty Międzynarodowy Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży „Piłkarskie Wtorki na Orliku”. Ponad stu młodych piłkarzy w 22 drużynach rozegrało 80 meczów, strzelając 439 bramek.

Turniej rozgrywany był głównie w dwóch kategoriach wiekowych: 2008 i 2004. Uczestniczyły w nim zarówno drużyny z klubów piłkarskich, ale i specjalnie na ten turniej sformowane zespoły „podwórkowe”. Jak co roku, wzięły też udział w turnieju dwie drużyny z pobliskich Mościsk na Ukrainie.

W kategorii wiekowej 2008 mecz finałowy wygrał zespół Hensfort Orlik z Przemyśla, pokonując drużynę z Mościsk dwa do zera.

Przez całe wakacje uczestniczyliśmy w turnieju „piłkarskich wtorków”. Było ciężko, ale w finale udało nam się wygrać. Jesteśmy szczęśliwi! – powiedział Piotr Bogusz, ciesząc się ze zwycięstwa w gronie swego zespołu.

W kategorii wiekowej 2004 zwycięzcą okazał się zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Mościsk na Ukrainie. W finałowym meczu ukraińscy piłkarze pokonali drużynę „Polonia Przemyśl” w stosunku pięć do jednego. Aż cztery bramki strzelił kapitan zespołu – Andrzej Szkółka.

Bardzo cieszymy się, że wygraliśmy ten turniej. Turniej bardzo ciężki i bardzo długi. Graliśmy od początku lipca przez prawie całe lato. W każdy wtorek przyjeżdżaliśmy tu z Mościsk. Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa – powiedział Andrzej Szkółka, który dość dobrze włada językiem polskim, choć przed kamerą Telewizji Rzeszów wolał mówić po ukraińsku.

Dopiero przy okazji finałów w kategoriach 2004 i 2008, odbyły się też rozgrywki w kategorii dziewcząt, oraz w kategorii wiekowej starszych chłopców –rocznik 2000. Pod względem liczby zespołów były to jednak kategorie – można powiedzieć – szczątkowe. Zgłosiły się bowiem tylko dwie drużyny dziewczęce. Zespół „Biało-Czerwone Kaszyce” pokonały 3:1 drużynę „Tartak Fredropol”, a starsi chłopcy z drużyny „Coco-Jumbo” zwyciężyli 4:3 z drużyną „Leśnik Bircza”.

Organizacją prawie dwumiesięcznych rozgrywek zajmowało się z poświęceniem kilku działaczy sportowych pod honorowym patronatem posła Marka Rząsy i przy wsparciu sponsorów: PGNiG oddział w Sanoku, Fracht FWO Polska, Hensfort i Eurobus.

 

 

(tekst i zdjęcia – jb)