Finał IV edycji akcji „Młodzież polskim dzieciom na Ukrainie”

17 grudnia 2018

8 grudnia do parafii w Lackiej Woli na Ukrainie zostało przekazanych 105 paczek od św. Mikołaja. Prezenty w ramach akcji „Młodzież polskim dzieciom na Ukrainie” przygotowali uczniowie II LO im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu przy współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Polakom we Lwowie i okolicach „Tońko i Szczepko”.

W tym roku paczki polskim dzieciom na Ukrainie przekazali przedstawiciele samorządu uczniowskiego II Liceum, przewodnicząca Joanna Pacławska oraz Faustyna Jurijków. W podarunkach znalazły się słodycze, zabawki, ubrania oraz gry edukacyjne. Dzieci podziękowały św. Mikołajowi wspaniałymi laurkami, a także śpiewem piosenek.

Głównym koordynatorem akcji jest 19 -letni Krzysztof Gudzelak, uczeń II LO, który od 3 lat jest zaangażowany w organizację tej zbiórki. Pomysłodawcą tego wyjątkowego przedsięwzięcia jest absolwent II Liceum w Przemyślu Wiktor Lech.

– Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować mieszkańcom naszego miasta oraz uczniom, którzy dowiedli, że Przemyśl ma wielkie i otwarte serca. Pamiętajmy jednak, że najważniejsze prezenty to te, których nie da się kupić. – mówi Krzysztof Gudzelak.

Akcja nie byłaby możliwa bez zaangażowania szkolnego koła wolontariatu działającego przy II LO.

– Żywimy nadzieję, że ta akcja będzie nadal kontynuowana w następnych latach. Pamiętajmy, że „…życie nie po to jest by brać, życie nie po to aby bezczynnie trwać, i aby żyć siebie samego trzeba dać”. – dodają organizatorzy akcji.

Sponsorzy akcji: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 oraz Szkoła Podstawowa nr 4 w Przemyślu.