Festiwal Bajki w SP nr 1 w Przemyślu

16 marca 2016

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu 9 marca odbył się już po raz czwarty Festiwal Bajki. Zgromadził w swych progach 15 przedszkoli z miasta i okolicy.

W poprzedzającym uroczystość konkursie plastycznym „Mój Ulubiony Bohater Literacki” wzięło udział 139 dzieci.

Komisja konkursowa ze względu na zbliżony poziom wszystkich prac zdecydowała, że wyłoni w każdym przedszkolu najładniejszą pracę i ta otrzyma nagrodę. Z tego powodu przyznanych zostało kilka równorzędnych miejsc i wyróżnień.

Nagrodą dla wszystkich uczestników konkursu jest wystawa prac w „Galerii Sanowa” od 11 do 14 marca.

Jak co roku podczas Festiwalu Szkoła gości bajkopisarza z Przemyśla. Tym razem zawitała do Sienkiewiczówki pani Ewa Dziewulska, dzięki której bajki autorstwa jej i jej brata Ryszarda trafiły do każdego przedszkola biorącego udział w Festiwalu.

Podczas uroczystości przedszkolaki mogły posłuchać piosenek w wykonaniu najmłodszych uczniów Jedynki, obejrzeć ich występy: wykonawcy podróżowali po scenie razem z bohaterami wierszy Tuwima lokomotywą przez piękny świat, gdzie przygrywała na gitarze Ania. Bajkowe postacie: Królowa Śniegu, Pinokio, rycerz, królewny i inni oczarowali wszystkich przybyłych. Nie zabrakło pokazu mody bajkowej i zagadek dla widowni. Na koniec wręczono nagrody.