Elektromontaż Stare Miasto Przemyśl zwycięzcą VIII edycji Przemyskiej Ligii Mistrzów

24 października 2017

Zwycięzcą VIII edycji Przemyskiej Ligii Mistrzów został Elektromontaż Stare Miasto Przemyśl.

W dniu 18 października, poznaliśmy zwycięzcę dwumiesięcznych zmagań, które w ramach VI edycji „Przemyskiej Ligi Mistrzów” odbywały się na Orliku przy ul. Dworskiego w Przemyślu.

Rewelacją turnieju był debiutant zespół Openfit Przemyśl. Nie zawiódł także w turnieju finałowym faworyt Elektromontaż, pokonując w decydującym spotkaniu po niezwykle zaciętym meczu drużynę Openfit 3-2 odnosząc zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

W tegorocznych rozgrywkach uczestniczyło 16 drużyn, spośród których w wyniku gier eliminacyjnych, grupowych i ćwierćfinałów została wyłoniona czwórka finałowa. Rozegrano 28 emocjonujących spotkań strzelono 125 bramek, grano bez przerwy ponad 12 godzin. Poziom rozgrywek finałowych był niezwykle wysoki i wyrównany, a o tym kto wejdzie do ścisłego finału, czy też odniesie ostateczny triumf decydowała często jedna bramka i karne. W taki właśnie sposób odpadła drużyna Prawników, która nieprzerwanie od początku tych rozgrywek była ścisłym finalistą, podobny los spotkał zespół Studia M.

Pojedynek o pierwsze miejsce, był bez wątpienia godny finału LM. Sportowe zacięcie i pełne zaangażowanie w każdą akcję obu drużyn sprawiło, iż mecz ten był naprawdę emocjonującym, obfitującym w wiele ciekawych sytuacji podbramkowych. Nie dziwiły zatem głośne emocjonalne reakcje publiczności, która dość licznie przybyła na arenę tych piłkarskich zmagań. Po wymianie „ciosów” mecz zakończył się wynikiem 3-2 dla Starego Miasta i to ta drużyna mogła się cieszyć z uzyskania tytułu Mistrza w VIII edycji „Przemyskiej Ligi Mistrzów”. Na szczególne wyróżnienie zasługuje drużyna Blok Ekipy , która nie odstawała praktycznie wcale. Pozostałym zespołom zabrakło szczęścia, które było bliżej przeciwników w półfinale.

Wyniki półfinałów:
1. Stare Miasto – Blok Ekipa 4 – 2
2. V Batalion – Openfit 1 – 6
Mecz o III miejsce:
V Batalion – Blok Ekipa 2 – 4
FINAŁ:
Elektromontaż Stare Miasto Przemyśl – Openfit Przemyśl 3 – 2

Zawody sędziował : Grzegorz Sakowski, Andrzej Górniak, Bartosz Skałacki i Michał Kazimir.

Patronat nad turniejem objęli: poseł na Sejm RP Marek Rząsa, dyrektor CKZiU nr 1 w Przemyślu Robert Rybak.

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Dariusz Lewandowski, Krzysztof Butra, Wojciech Kurasz, Patryk Pudysz, Patryk Plis, Marcin Ciciński, Tomasz Pisarski, Piotr Berezowski, Maciej Gwizdała, Rafał Gniatek.