Dziennikarze z całego świata przyjadą na Podkarpacie na międzynarodowe zawody sportowe. Także do Krasiczyna

4 kwietnia 2017

W ramach kolejnej edycji Media World Cup, na Podkarpacie przyjadą dziennikarze z 25 krajów świata. Dwie odsłony imprezy odbędą się w okolicach Krasiczyna, Tarnobrzega i Baranowa Sandomierskiego.

Media World Cup to zawody sportowe organizowane dla mediów, a zarazem wydarzenie promujące Polskę (regiony), położone w najpiękniejszych regionach turystycznych. Na Media World Cup Series składa się: Puchar Świata Mediów w MTB, który odbędzie się w dniach 11-14.05.2017 r. na Warmii i Mazurach, Puchar Świata Mediów w Kolarstwie Szosowym, który odbędzie się w dniach 25-28.05.2017 r. na Podkarpaciu, w Bieszczadach z bazą w Krasiczynie oraz Puchar Świata w Triathlonie, który odbędzie się w dniach 13-16.07.2017 r. także w województwie podkarpackim, nad Jeziorem Tarnobrzeskim z bazą w Baranowie Sandomierskim.

W imprezie weźmie udział łącznie ponad 160 sportowców reprezentujących redakcje z 25 krajów z całego świata. W zawodach mogą brać udział wydawcy, redaktorzy, dziennikarze, fotografowie prasowi, kamerzyści czy blogerzy związani z rowerami. Mogą to być pracownicy lub niezależni dziennikarze, o ile posiadają oni ważny paszport prasowy kraju, organizacji, firmy lub medium.

Na Podkarpaciu uczestnicy, oprócz sportowej rywalizacji będą mogli zwiedzić zamki w Krasiczynie oraz w Baranowie Sandomierskim, a także forty w Przemyślu.
Bardzo nam zależy na promocji turystyki rowerowej, cieszę się, że możemy patronować takim imprezom. Regiony Polski, w których odbędą się zawody są dużą atrakcją turystyczną, więc jestem przekonany, że dziennikarze z całego świata wyjadą stąd zadowoleni a odzwierciedlenie ich wrażeń w publikacjach będzie dla nas znakomitą promocją – podsumował Dawid Lasek podsekretarz stanu w MSiT.

Imprezę promują także dwaj byli znakomici polscy kolarze Andrzej Sypytkowski i Dariusz Baranowski.

Fot. Wikimedia Commons