Dzień Przedsiębiorczości w przemyskich służbach mundurowych

3 kwietnia 2014

Już po raz kolejny przemyscy policjanci i celnicy włączyli się do programu „Dzień przedsiębiorczości”. Organizatorem projektu edukacyjno – wychowawczego jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Akcja skierowana jest do młodzieży szkół średnich.

Uczniowie, którzy odwiedzili komendę policji mieli możliwość poznać specyfikę zawodu policjanta. Zdobyli informacje o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach, które są niezbędne do pełnienia tej służby. Spotkanie było również okazją by przyjrzeć się z bliska pracy techników kryminalistyki. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu jakim dysponują policjanci.

Młodzi ludzie gościli również w przemyskich instytucjach granicznych: Urzędzie Celnym, Izbie Celnej oraz na przejściu granicznym w Medyce. Zobaczyli na czym polega praca w laboratorium celnym czy też sekretariacie urzędu. Uczennice przyjmowały pocztę, wypełniały polecenia wyjazdów służbowych. Dla uczniów z profilu medialnego istotne było spotkanie z rzecznikiem prasowym. Szczególnie dla młodych przemyślan, ważne jest poznanie granicznej przedsiębiorczości od innej strony, niż to robi wciąż nie mała część mieszkańców naszego miasta.

Program „Dzień Przedsiębiorczości” ma na celu pomóc młodym ludziom w podejmowaniu trafnych decyzji przy planowaniu dalszej edukacji. Za organizację tej akcji Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie na Najlepszą Inicjatywę Obywatelską Pro Publico Bono w kategorii „Inicjatywy Edukacyjne”.