Dzień Otwarty Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu

7 czerwca 2018

Z okazji Dnia Dziecka zorganizowano Dzień Otwarty Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. W akcji udział wzięło około 150 dzieci szkół gimnazjalnych, podstawowych i przedszkoli.

“Kreci mnie bezpieczeństwo” to kampania MSWiA, której głównym celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem. Podczas spotkań z młodzieżą funkcjonariusze Policji przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa m.in. podczas jazdy na rowerze, wypoczynku nad wodą, czy podczas górskich wycieczek. Takie spotkanie odbyło się w przemyskiej komendzie.

Podczas pikniku, funkcjonariusze policji rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie. Omawiane zagadnienia dotyczyły w dużej mierze rozpoczynających się wkrótce wakacji. Poruszane tematy miały na celu uświadomić, jak ważne jest właściwe zachowanie na drodze oraz miejscach letniego wypoczynku. Dzieci i młodzież aktywnie uczestniczyli w dyskusji, wykazując się dużą wiedzą i znajomością przepisów ruchu drogowego. Uczestnicy spotkania mieli również okazję obejrzeć policyjne radiowozy i quada.

Do udziału w pikniku zaproszono około 150 dzieci z placówek oświatowych z terenu Przemyśla. Funkcjonariusze sprawdzając ich podstawową wiedzę o bezpieczeństwie, prawidłowe odpowiedzi nagradzali drobnymi upominkami i słodyczami. Dzieci bardzo chętnie brały udział w konkursach wiedzy, śpiewu, tańca, celności i rysowania. Wszyscy mieli możliwość pomalować kolorowo twarze w różne bajkowe postacie. Po wyczerpujących konkurencjach, był też czas na popcorn i watę cukrową oraz ciuchcię.

O odpowiedzialności i prawidłowych zachowaniach w trakcie zbliżających się wakacji z dziećmi rozmawiały funkcjonariuszki Wydziału Prewencji asp. Małgorzata Czechowska oraz asp. szt. Magdalena Stecura.

Fot. KMP Przemyśl