Dzień otwarty Klubów Sportowych Orange w SOSW nr 1 w Przemyślu

22 października 2015

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1 w Przemyślu zorganizowano dni otwarte Klubów Sportowych Orange. Do wspólnej zabawy sportowej zaproszono zaprzyjaźnionych uczniów z Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu.

W dniu 15 października w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1 w Przemyślu zorganizowano dni otwarte Klubów Sportowych Orange. Z tej okazji zaproszono Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu – wieloletniego partnera placówki przy organizacji większych imprez sportowych. To m.in. ta szkoła wspomaga ich woluntarystycznie od wielu lat przy organizacji podkarpackich turniejów bocce. Wolontariusze tym razem przybyli by nie pomagać, a wspólnie bawić się.

Na początku spotkania przypomniano wspólne imprezy, wyświetlając je na wielkim ekranie. Później Klub Gladiator pokazał swój udział udział w KSO i podjęte z nim wyzwania. Nasi zawodnicy zaprezentowali niektóre z ćwiczeń na żywo. Następnie próbowali wykonać to nasi goście sami lub wspólnie z zawodnikami UKS Gladiator – opowiada Tomasz Bandrowicz nauczyciel wychowania fizycznego w SOSW nr 1 w Przemyślu – Było dużo śmiechu i zabawy.

Na koniec to Gladiator postawił wyzwanie zaproszonym gościom, którzy musieli przejechać trasę rowerową po jednym z Hiszpańskich odcinków kolarskich. W wirtualny sposób szybko przenieśli się do Hiszpanii i zaczęło robić się gorąco. Odcinek jaki trzeba było przejechać miał 2,4 km długości. Chętnych do zabawy nie brakowało. W przeważającej ilości zgłosiły się dziewczyny. Na filmie widać tylko wybrane urywki całego materiału. Co najważniejsze, podczas spotkania były informacje o KSO, był wspólny sport i pot na czole oraz mnóstwo śmiechu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.
Na filmie prezentują się: Mateusz, Ewa i Dominika. Podobno do dziś dochodzą do siebie po tym krótkim, ale jakże wymagającym wysiłku.
Na koniec spotkania umówiono się na kolejne terminy wspólnej zabawy. Co najważniejsze, podczas zabawy pozyskaliśmy nowych zawodników, którzy będą reprezentować nas, wspólnie z naszymi zawodnikami w pucharze KSO. Wspólne treningi już się rozpoczęły – mówi T. Bandrowicz – Wielkie podziękowania dla opiekunów grupy – Łukasza Andruszkiewicza i Macieja Karwowskiego, którzy od lat wspomagają nas bardzo mocno we wszystkich większych imprezach sportowych, poprzez oddelegowywanie młodej i elokwentnej kadry wolontariuszy, jeśli chodzi o pracę z młodzieżą niepełnosprawną.