Dzień Nauczyciela w SP nr 6 w Przemyślu [Zdjęcia]

17 października 2017

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Przemyślu uczcili Dzień Nauczyciela. Z tej okazji przygotowano program artystyczny.

Program artystyczny w SP nr 6 w Przemyślu z okazji Dnia Nauczyciela przygotowany został przez uczniów klasy 6a, 6b i 7a pod kierunkiem Zdzisławy Patryn, nauczyciela języka polskiego. Rozpoczął się on „mocnym uderzeniem” jakim był fragmentem utworu Pink Floyd „Another brick in the Wall”. Uczniowie w zainspirowanej scence szkolnej mówili o roli szkoły, swoich planach i sposobach na życie, ilustrując to utworem Szymona Wydry „Życie jak poemat”. W programie nie zabrakło słów podziękowania dla nauczycielskiej misji i codziennego trudu bycia przewodnikami w świecie uczniowskiego poszukiwania własnych dróg. Na koniec podziękowano piosenką duetu Wacura Sisters.

„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” – te słowa mają swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Odpowiedzialność nauczycieli jest ogromna. Dobry nauczyciel ukierunkuje dziecko we właściwe działania, rozwinie u niego zdolności zainteresowania, przekaże wartości, którymi należy kierować się w życiu. Tak właśnie dzieje się w naszej szkole. Losy naszych absolwentów pokazują, że podejmowane w naszej placówce działania pozwalają im radzić sobie i odnosić sukcesy w życiu dorosłym. W tym szczególnym dniu jako dyrektor szkoły mam zaszczyt w imieniu własnym, uczniów i rodziców podziękować nauczycielom. Dziękuję za wasze zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do uczniów, ale także w stosunku do problemów z jakimi od wielu lat boryka się polska oświata. Za życzliwość i serdeczność, którymi niezmiennie obdarzacie uczniów, za to także jesteście twórczy i kreatywni, pełni pomysłów i ciekawych inicjatyw. To dzięki waszej pracy nasza szkoła jest wyjątkowa. – powiedziała Halina Kasyan, dyrektor SP nr 6.

Podczas piątkowej akademii dyrektor szkoły wręczyła nauczycielom nagrody. Otrzymali je: Elżbieta Dębicka, Aneta Stelmach, Beata Dergun, Joanna Frankow.