Dyrektor Muzeum Ziemi Przemyskiej odwołany. Czy powróci Mariusz Olbromski?

18 marca 2014

W przemyskich instytucjach podległych marszałkowi podkarpackiemu doszło ostatnio do zdecydowanych zmian kadrowych. Dopiero co informowaliśmy o odwołaniu dyrektora Centrum Kulturalnego Adama Halwy. Teraz przyszła kolei na dyrektora Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej Wojciecha Władyczyna.

Dyrektor odszedł z muzeum za porozumieniem stron. Jego miejsce, jako p.o. zajął dotychczasowy zastępca  Władysław Bukowski.

Wojciech Władyczyn szefował przemyskiemu muzeum przez ostatnie trzy lata. Objęcie przez niego tego stanowiska w lutym 2011 roku, toczyło się przy głośnym sporze z poprzednim dyrektorem Mariuszem Olbromskim, który nie uznał swojego odwołania. Sprawa oparła się zarówno o sąd pracy, jak i sąd karny. Olbromski popierany przez Prawo i Sprawiedliwość stracił stanowisko na wskutek decyzji zarządu województwa, złożonego z koalicji PO, PSL i SLD. Właśnie z tym ostatnim ugrupowaniem kojarzony jest Wojciech Władyczyn.

Teraz, kiedy w Urzędzie Marszałkowskim karty ponownie rozdaje Prawo i Sprawiedliwość, nie wiadomo czy na dyrektora zostanie powołany obecny p.o. Władysław Bukowski, zaznaczmy, że radny PiS w przemyskiej radzie miejskiej, czy też na stanowisko powróci Olbromski. A może obecne władze województwa postawią na kogoś zupełnie nowego?