Do przemyskiego sądu trafił akt oskarżenia przeciwko zabójcy emerytowanego policjanta

23 sierpnia 2017

Do Sądu Okręgowego w Przemyślu trafił akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu Michałowi M. Mężczyzna oskarżony jest o zabójstwo emerytowanego policjanta.

W dniu 28 lipca br. Prokuratura Okręgowa skierowała do Sądu Okręgowego w Przemyślu akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu Michałowi M. Mężczyzna w dniu 27 listopada 2016 r. w Przemyślu będąc nietrzeźwym, „działając w zamiarze bezpośrednim, nagłym, stosując nieustalonym narzędziem ucisk szyi w mechanizmie zadzierzgnięcia spowodował śmierć Mariana B. poprzez gwałtowne uduszenie” – podaje przemyska prokuratura.

Dodatkowo Michał M. oskarżony jest również o to, że 7 grudnia 2012 r., w mieszkaniu przy ul.Opalińskiego 17 w Przemyślu, działając nieumyślnie, nieostrożnie obchodząc się z niedopałkiem papierosa, zaprószył ogień w pokoju z wyjściem na balkon, sprowadzając zdarzenie w postaci pożaru zagrażającego życia i zdrowiu wielu osób przebywających w mieszkaniach oraz powodując naruszenie czynności narządów ciała na okres poniżej 7 dni i rozstrój zdrowia pięciu osób Janiny F-K., Janiny D., Zofii Ł., Czesława K., Sylwestra K.- informuje prokurator Marta Pętkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

Michał M. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów oraz odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat do dożywocia.

Michał M. był już karany wiele razy, w tym również na terenie Wielkiej Brytanii za kradzieże, napaść na policjanta, przywłaszczenie pojazdu, we Francji za usiłowanie kradzieży samochodu, a w Polsce za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.