Dla dziewczyny nielegalnie przekroczył przejście graniczne

4 kwietnia 2017

Obywatel Ukrainy nielegalnie przekroczył granicę aby dotrzeć do dziewczyny. 22 -latka zatrzymali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych.

W piątek, 31 marca, pogranicznicy zatrzymali 22 -letniego mieszkańca Kijowa, który nielegalnie przekroczył tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom SG, że idzie do swojej dziewczyny również Ukrainki, która obecnie studiuje w Lublinie, a którą kilka tygodni temu poznał na jednym z portali społecznościowych. Ponieważ do tej pory para utrzymywała znajomość jedynie za pośrednictwem internetu, mężczyzna postanowił odwiedzić dziewczynę w Lublinie, ponieważ nie posiadał jednak wizy zdecydował się przekroczyć nielegalnie zieloną granicę.

Zakochany mężczyzna starannie zaplanował swoją podróż, miał przy sobie mapy, telefony komórkowe oraz upominki dla ukochanej w tym produkty żywnościowe jak konfitury itp.
Za nielegalne przekroczenie granicy 22 – latek został ukarany pouczeniem. Ponadto mężczyzna przez najbliższe 3 lata nie będzie mógł wjechać do Polski. W sobotę 1 kwietnia obywatel Ukrainy w ramach umowy o readmisji został przekazany stronie ukraińskiej.