W PWSW odbędzie się debata z kandydatami na prezydenta Przemyśla

16 października 2014

W Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu odbędzie się debata z udziałem wszystkich kandydatów na prezydenta miasta Przemyśla. Tematem spotkania będzie „Przemyśl – miasto dla młodych?”.

W środę, 29 października w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu odbędzie się debata „Przemyśl – miasto dla młodych?” z udziałem kandydatów na prezydenta naszego miasta. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10 w auli Kolegium Wschodniego.

Debata będzie się wiązać z aktualnymi problemami z jakimi borykają się młodzi ludzie, poruszone zostaną zagadnienia dotyczące kwesti socjalno – bytowych, rynku pracy, edukacji oraz potrzeb z zakresu rekreacji i oferty kulturalnej miasta. Są to szczególnie ważne tematy w kontekście skali emigracji polskiej młodzieży, negatywnych konsekwencji niżu demograficznego oraz nasilającej się konkurencji miast dążących do utrzymania lub zwiększenia liczby mieszkańców.

Spotkanie, to wpisuje się w ideę kształtowania świadomości obywatelskiej młodzieży i ma ona na celu zwiększenie poziomu aktywności i zaangażowania młodych osób w działalność na rzecz społeczności lokalnej – naszej małej ojczyzny.

Organizatorem debaty jest Instytut Socjologii PWSW w Przemyślu wraz z Kołem Naukowym Studentów Socjologii IS PWSW.