Darmowe specjalne linie MZK zawiozą nas na przemyskie cmentarze

30 października 2017

Od 31 października do 2 listopada na przemyskie cmentarze kursować będą darmowe specjalnie linie komunikacji miejskiej. W ten sposób prezydent miasta chce zachęcić do skorzystania z tej formy przemieszczania się, a tym samym do pozostawienia aut w garażach.

Prezydent Miasta Przemyśla podjął decyzję o uruchomieniu w dniach od 31 października do 2 listopada darmowej komunikacji dla odwiedzających przemyskie cmentarze. W ten sposób włodarz miasta wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji chcą zachęcić mieszkańców miasta do pozostawienia aut w garażach i skorzystania w najbliższych dniach z DARMOWEJ komunikacji miejskiej.

Dodatkowe linie A, B, C oraz D kursować będą pomiędzy Cmentarzem Głównym, a Cmentarzem Zasańskim. Linie A i B kursować będą 1 listopada (przez cały dzień).

Linią A pojedziemy z przystanku Słowackiego PGK, przez ul. Glazera w kierunku ul. Bielskiego. Następnie zjeżdżając serpentynami wrócimy ul. Grunwaldzką i Jagiellońską z powrotem na przystanek mieszczący się przy Cmentarzu Głównym.

Trasa Linii B wygląda podobnie, z tą różnicą, że autobus będzie wjeżdżał na ul. Bielskiego nie przez ul. Glazera, a od strony serpentyn.

Linie C i D kursować będą w dniach 31 października – 2 listopada w godzinach 10.15 – 14.48 z przystanku „Słowackiego PGK” do przystanku przy ul. Bolesława Śmiałego.
Rozkład specjalnych linii dostępny jest na stronach MZK 

W związku z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu drogowego na ulicach przylegających do Cmentarza Komunalnego przy ulicy Słowackiego w okresie od 28.10.2017r. do 02.11.2017r. przystanek „Przemysława-Działki – kierunek centrum miasta” zostanie w tym terminie wyłączony z ruchu.