Czy w Przemyślu odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Strongmanów ?

27 listopada 2014

Przemyśl ma szansę zostać gospodarzem Międzynarodowych Mistrzostw Polski Strongmanów. Czy impreza ta jest uwarunkowana od tego kogo wybierzemy już w najbliższą niedzielę na prezydenta Przemyśla ?

W dniu wczorajszym Wojciech Błachowicz wraz z wicemistrzem Europy Tomaszem Kowalem poinformowali media, że Przemyśl ma szansę za rok zostać gospodarzem Międzynarodowych Mistrzostw Polski Strongmanów. Impreza byłaby szansą na promocję miasta.

Pomysł narodził się kilka miesięcy temu, jak mówi Tomasz Kowal podczas metamorfoz , które odbyły się w Galerii Sanowej, podczas wspólnej jazdy na rowerze z Wojciechem Błachowiczem zaproponowałem, że byłoby fajnie gdyby tak wielka impreza odbyła się tutaj. Liczę, że uda się, to zrealizować, w waszych rękach jest cała sprawa. Jest, to ogromna promocja miasta, która przyciągnie tutaj media. Zawody pokazują zdrową rywalizację, są świetną zabawą dla widzów w każdym wieku, dla których również przygotowywane są konkurencje. Podczas mistrzostw obecny będzie gość specjalny, Mariusz Pudzianowski albo „Hardkorowy Koksu” Bureika.

Aby to się mogło ziścić miasto Przemyśl musi otworzyć się na nowe możliwości i dać wyraźny sygnał w niedzielnych wyborach postuluje Wojciech Błachowicz. Jak podkreśla jest on otwarty na różne sposoby promocji miasta, których powinno być jak najwięcej. A takie mistrzostwa byłyby promocją poprzez sport.

Koszt imprezy wyniesie 60 – 70 tys. zł i zostanie w całości sfinansowany przez sponsorów, miasto nie poniesie żadnych kosztów.

Jak się dowiedzieliśmy z nieoficjalnych źródeł, impreza ta zostanie zorganizowana bez względu na to, kto obejmie stanowisko prezydenta Przemyśla. Gdy zostanie nim Wojciech Błachowicz impreza odbędzie się na Rynku Starego Miasta, na co obecne władze miały nie wyrazić zgody.