Czy prezydent Przemyśla publikuje na stronie miasta informacje wyborcze?

25 czerwca 2018

Oficjalna strona miasta to tuba propagandowa PiS i Regia Civitas. Tak twierdzą radni Błachowicz i Schabowski z Platformy Obywatelskiej.

Na zwołanej tuż przed dzisiejszą sesją rady miejskiej konferencji prasowej, radni Platformy Obywatelskiej Wojciech Błachowicz i Tomasz Schabowski odnieśli się do zeszłotygodniowego oświadczenia prezydenta Roberta Chomy dotyczącego jego startu w nadchodzących wyborach samorządowych.

Wątpliwości radnych PO wzbudziła nie tyle rezygnacja Chomy z wyścigu o prezydencki fotel, a fakt umieszczenia jego oświadczenia na oficjalnej stronie miasta. Według Wojciecha Błachowicza nie mamy do czynienia z oświadczeniem prezydenta miasta, a oświadczeniem polityka Regia Civitas Roberta Chomy, który dodatkowo wspiera kandydata Prawa i Sprawiedliwości Janusza Hamryszczaka. Tylko co oświadczenie stowarzyszenia Regia Civitas robi na oficjalnej stronie miejskiej? – pyta Błachowicz- i dlaczego pracownicy Urzędu Miejskiego przygotowują materiały informacyjne dla Regia Civitas i PiS w godzinach pracy? – dopytuje.

Zdaniem polityków PO mamy do czynienia z zawłaszczaniem strony miasta do politycznej prekampanii Janusza Hamryszczaka i Regia Civitas. A sprawa- według radnych PO- nie jest błaha, bo strona przemysl.pl ma bardzo dużo odsłon.

Politycy Platformy Obywatelskiej zapowiadają, że w przypadku dalszego wykorzystywania strony miejskiej do prowadzenia kampanii przez Regia Civitas i PiS podejmą odpowiednie kroki. Ich zdaniem oficjalna strona miasta jest składnikiem majątkowym gminy miejskiej i nie może służyć żadnej opcji politycznej, a powinna być bezstronnym portalem informującym mieszkańców miasta o pracy samorządu.