Czuwaj Przemyśl vs PWSZ Tarnów 1:0 [galeria zdjęć]

1 października 2016

Dramatycznie rozpoczął się mecz SRS-u Czuwaj Przemyśl z SPR-em PWSZ Tarnów.
Golem dla Tarnowa rozpoczął były zawodnik Czuwaju – Damian Misiewicz.W 8 minucie na tablicy ukazał się wynik 1:7 dla gości i publiczność zaczynała się denerwować. Na szczęście złą passę przełamał Tomasz Biernat trafiając do bramki gości. Od tego momentu Harcerze złapali wiatr w żagle i parli do przodu, by w 18 minucie za sprawą Mateusza Kroczka doprowadzić do remisu. Chwilę później udało się odskoczyć gościom na 3 punkty ale finalnie pierwsza połowa zakończyła się remisem 17:17.

Druga połowa to walka punkt za punkt do 40 minuty. Jedna i druga strona dawała z siebie wszystko ale Czuwaj nie mógł znaleźć sposobu na Łukasza Szatko, który przez 10 minut zdobył aż 5 bramek. W 48 minucie o czas poprosił trener Czuwaju Piotr Kroczek i od tego momentu zaczął się marsz do zwycięstwa. Najpierw Paweł Puszkarski a następnie 3-krotnie Maciej Kubisztal, doprowadzili do remisu. Przemyślanie złapali drugi oddech i już nie pozwolili odebrać sobie zwycięstwa, ostatecznie ustalając wynik na 36:31.

Mecz obfitował w kary i upomnienia po obydwu stronach a najbardziej przysłużył się drużynie Harcerzy Tomasz Kulka, trafiając do bramki gości aż 12 razy, w tym aż 9 razy wykonując skutecznie rzut karny.
W drużynie gości oprócz Damiana Misiewicza, mogliśmy oglądać jeszcze jednego byłego Harcerza, Łukasza Nowaka i to on właśnie pokonał naszego bramkarza aż 12 razy.

Mecz jak film Hitchcocka – najpierw trzęsienie ziemi a potem napięcie wzrasta. Jeśli tak źle rozpoczęte mecze mają się kończyć jak ten z Tarnowem, to poprosimy o więcej.

Czuwaj Przemyśl: Szczepaniec-Sar – Orłowski, Puszkarski 6, Biernat 2, Stołowski, Kubik, Bajwoluk 2, Nowak 3, Piechnik 1, Kulka 12, Kroczek 5, Trawniki, Kubisztal 5.
Karne: 9/10
Kary: 12 minut ( Biernat – 2 min, Kubik – 2 min, Nowak – 2 min, Piechnik – 2 min, Kulka – 2 min, Kroczek – 2 min)

SPR Tarnów: Sądowicz – Ciochoń, Dutka 6, Misiewicz 1, Szatko 6, Łysy 1, Spieszny 1, Nowak 12, Kowalik 3, Wajda 1
Karne: 4/6
Kary: 16 minut ( Misiewicz – 2min, Szatko – 2 min, Łysy – 2 min, Sanek – 2 min, Nowak – 4 min, Kowalik – 4 min)