Cztery powody, dla których warto studiować Fizjoterapię!

13 czerwca 2016

Chcesz zdobyć dobry zawód a jednocześnie na poziomie zaawansowanym władać językiem obcym? Dodatkowy lektorat na kierunku Fizjoterapia umożliwi Ci opanowanie słownictwa branżowego, a w perspektywie możliwość podjęcia pracy w dowolnym miejscu na świecie. Poznaj 4 powody, dla których warto wybrać Fizjoterapię we WSIiZ! Zostań Fizjoterapeutą, który porozumie się z każdym!

Studiując Fizjoterapię we WSIiZ możesz wybrać dodatkowy blok zajęć językowych.Ten intensywny lektorat z języka obcego obejmuje łącznie aż 600 godzin zajęć (standardowo jest to 360). W przypadku studiów niestacjonarnych to 480 godzin zajęć (standardowo to 180). Dowiedz się więcej.

  • Rząd uruchamia projekt dziennych domów opieki – to potężny rynek, na którym specjaliści z obszaru fizjoterapii łatwo znajdą swoje miejsce. Program adresowany jest do nieaktywnych zawodowo osób w wieku 60+ i ma im zapewnić odpowiednią do wieku i stanu zdrowia ofertę opiekuńczą, edukacyjną, kulturalno-oświatową i sportowo-rekreacyjną.Planuje się, że przez 6 lat funkcjonowania programu powinno powstać ok. 1200 placówek. Na realizację programu z budżetu państwa zostanie przeznaczone 370 mln zł. To realne miejsca pracy m.in. dla absolwentów fizjoterapii.
  • Jako student będziesz mógł korzystać z m.in. z Laboratorium Anatomii i Fizjologii Wysiłku, Laboratorium Kinezyterapii i Masażu, hali sportowej z zapleczem odnowy biologicznej czy licznych laboratoriów komputerowych.
  • WSIiZ dysponuje własnym centrum Spa&Wellness oraz Centrum rehabilitacyjno-medycznym – Reh-Mediq, w których będziesz mógł sprawdzić konkretne rozwiązania w praktyce – ćwiczyć, rozwijać się pod okiem doświadczonych praktyków oraz zdobywać nowe umiejętności. Reh-Mediq to nie tylko placówka dydaktyczne, to przede wszystkim usługi komercyjne. Możesz mieć więc gwarancję, że po studiach odnalezienie się w pracy nie będzie dla Ciebie problemem.

 


  • Umowy o współpracy ze szpitalami w województwie podkarpackim, w tym z zespołem szpitali uzdrowiskowych w Rymanowie Zdroju dają gwarancję realizowania zajęć w zakresie praktycznej nauki na kierunku fizjoterapia.
  • Fizjoterapia otwiera międzynarodowe ścieżki kariery – specjalnie przygotowane kursy językowe umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu ciekawych miejscach. A jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, wejdź na stronę wsiz.rzeszow.pl/fizjoterapia.