Członkowie Stowarzyszenia Turystyczno – Sportowego „Róża Wiatrów” z Przemyśla na Bałtyku.

22 września 2014

Po sukcesie „Niebieskiej Szkoły pod Żaglami 2014 na Zalewie Solińskim” zorganizowanej dla uczniów pięciu szkół z powiatu przemyskiego przyszła pora na zdobywanie nowych kwalifikacji i doświadczeń przez członków stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Turystyczno – Sportowe „Róża Wiatrów” z Przemyśla jako główny punkt swojej działalności statutowej ma edukację żeglarską dzieci i młodzieży, również tej niepełnosprawnej z terenu przede wszystkim miasta i powiatu przemyskiego.

Udało się im w tym roku wziąć udział w dwóch rejsach bałtyckich. Pierwszy odbył się na początku maja na jachcie Treemonisha, a jego szlak wiódł z portu  w Gdyni przez Borholm do wybrzeży Szwecji.  Drugi zaś rejs miał miejsce we wrześniu bieżącego roku na jachcie Bawaria na trasie  Jastarnia –   Kłajpeda   ( Litwa ) . Oba rejsy prowadził  Jacek Podwyszyński. W dwóch rejsach przepłynęli 1000 mil morskich

W ciągu roku członkowie stowarzyszenia uczestniczyli również w kursie SRC – operatora radiofonii krótkiego zasięgu i po pomyślnym zdaniu egzaminu państwowego  w Krakowie mają kwalifikacje do pełnienia funkcji radiooperatora na jachtach morskich. A już w listopadzie wezmą udział  w warsztatach  z meteorologii i nawigacji,  które odbędą się w Krakowie.

Dla większości żeglarzy tegoroczny sezon się już kończy lecz zbliżająca się zima nie będzie czasem leniwego oczekiwania na kolejną wiosnę, członkowie stowarzyszenia już planują przyszłe projekty do realizacji , już dziś wiemy że będzie ich pięć , to będzie czas na intensywną pracę . W przyszłym sezonie stowarzyszenie planuje kolejne „Niebieskie Szkoły” , kurs żeglarski z elementami nurkowania i obsługi UKF-ki , warsztaty tematyczne .

Tym razem chcemy, aby smaku żeglarskiej przygody spróbowały również dzieci i młodzież niepełnosprawna. Zapraszamy do współpracy szkoły, świetlice i drużyny harcerskie. Nasza kadra czeka na wszystkich z doskonałymi pomysłami i bogatą ofertą. – powiedziała nam Agnieszka Kowaliw, która jest prezesem stowarzyszenia i czuwa nad wszystkimi przedsięwzięciami.