CK zaprasza na obchody 130 rocznicy Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Przemyślu

11 marca 2015

W marcu tego roku mija 130 rocznica założenia Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Przemyślu, a 2015 rok został ogłoszony przez Radę Miasta Przemyśla „Rokiem Sokoła”. Z tej okazji Centrum Kulturalne zaprasza na wydarzenie mające uczcić ten jubileusz.

Z okazji „Roku Sokoła” Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza 21 marca 2015 r. o godz. 16.00 na wydarzenie mające uczcić ten jubileusz. Budynek CK jest bowiem nieodłącznie związany z przemyskim oddziałem Towarzystwa – w 1895 r. zakończona została jego budowa i od początku był siedzibą organizacji.

W ramach wydarzenia w sali widowiskowej CK odbędzie się prelekcja połączona z prezentacją multimedialną przybliżającą historię przemyskiego „Sokoła”. Autorską prezentację przedstawi Marcin Duma. Ponadto w Galerii „12” otwarta zostanie wystawa najciekawszych materiałów archiwalnych, ukazująca m. in. historię gmachu, jak i szeroką działalność Towarzystwa.

Dodatkowo będzie można wysłuchać hymnu organizacji – „Marszu Sokołów”, a także zobaczyć jak wyglądało sokole umundurowanie, w którym pojawią się goście – przedstawiciele TG „Sokół” z Sanoka.