Cinemon i Get Break zagrają w w klubie Fort XXII

25 listopada 2016

W dniu 26 listopada, o godzinie 20:00 w klubie Fort XXII w Przemyślu odbędzie się koncert zespołów Cinemon i Get Break.

Zespół Cinemon – chłopaki sami o sobie mówią, że grają RAW POP, ale to po prostu inna nazwa na rock’n’roll – zbyt hałaśliwy na pop, zbyt piosenkowy na underground. Trochę niedoskonały, lekko zakurzony, analogowy. Brzmią jak – w odpowiednich dawkach – lata siedemdziesiąte (Cream, Hendrix, Led Zeppelin), dziewięćdziesiąte (Neil Young i jego młodsze inkarnacje w postaci Pearl Jam czy bardziej hałaśliwych przedstawicieli Seattle) i czasy obecne (trochę jak oni sami).

Nagrywają płyty (Cinemon LP 2008, Three Days EP 2011, Perfect Ocean 2013, Masters of Second-guessing 2016), ale jednak głównie grają koncerty, przez ostatnie trzy lata było ich prawie 200. To tu, to tam – w Polsce, na Słowacji, Węgrzech, w Czechach, Norwegii, Austrii, Niemczech… Oto oni: Cinemon. Nowoczesny vintage rock, grunge, blues, pop – cokolwiek, co lubisz najbardziej.

Get Break swoją działalność rozpoczął w czerwcu 1996 r. jako rockowy kwartet z bazą muzyczną w Wojskowym Ośrodku Kultury w Jarosławiu. W 1998 r. robiąc próby w STUDIO MYJNIA, zespół zarejestrował materiał autorski w postaci płyty 13 Kamieni, a w latach 1999-2006 nagrał kilka materiałów promocyjnych w postaci nieoficjalnych płyt z muzyką jazz-rockową i alternatywną, a swoją działalność przeniósł do Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu. W 2007 roku po kilku zmianach personalnych powrócił muzycznie i stylistycznie do rocka i hard-rocka. Grupa nagrała płyty Wentylator (2007 r.) i Barometr (2009 r.). W 2011 r. zespół wydał płytę Iluminacje. W 2013 roku zespół GET BREAK występuje na żywo w Sali Koncertowej Polskiego Radia Rzeszów. Z zapisu tej audycji powstaje płyta live „Koncert w Radio Rzeszów”. Rok 2015 to premiera nowej płyty pod tytułem Loco Motywy.

GET BREAK konsekwentnie reprezentuje własną, klasycznie – alternatywną odmianę hard-rocka, proponując na koncertach głównie materiał autorski.

Wstęp na koncert 15 zł.