Chciał przekroczyć polsko-ukraińską granicę mając fałszywe stemple w paszporcie

19 kwietnia 2017

Obywatel Ukrainy przekraczający granicę polsko-ukraińską miał w swoim paszporcie 18 podrobionych stempli litewskiej kontroli granicznej.

W poniedziałek 17 kwietnia, przejście graniczne w Korczowej przekraczał 59 -letni obywatel Ukrainy. W jego paszporcie ujawniono 18 podrobionych stempli litewskiej kontroli granicznej. W sobotę paszportami z fałszywymi stemplami posłużyło się na przejściu granicznym w Korczowej aż 4 obywateli Ukrainy.

Strażnicy graniczni z Korczowej ustalili, że zatrzymany mężczyzna nigdy nie przekraczał granicy litewskiej. Podczas złożonych wyjaśnień obywatel Ukrainy przyznał się do przestępstwa fałszerstwa dokumentu za co został skazany na karę 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 1 roku.

Natomiast w sobotę zatrzymano aż 4 obywateli Ukrainy, którzy na przejściu granicznym w Korczowej posłużyli się paszportami z fałszywymi stemplami. 44 – letnia kobieta miała w swoim paszporcie fałszywy stempel holenderskiej kontroli granicznej, 27 – letni mężczyzna dwa podrobione stemple litewskiej kontroli granicznej, 29 – latek jeden stemple litewskiej kontroli granicznej a 21 – letni mężczyzna również pochodzący z Ukrainy – dwa stemple litewskiej kontroli granicznej. Wszyscy usłyszeli zarzut fałszerstwa dokumentów za co zostali skazani na karę pozbawienia wolności.