Chcą wprowadzić Kartę Przemyślanina

6 września 2018

Koalicja Obywatelska Przemyśl chce wprowadzić Kartę Przemyślanina. Miałaby ona rozpędzić rozwój małej przedsiębiorczości w naszym mieście.

Karta Przemyślanina to jeden z punktów programu wyborczego Koalicji Obywatelskiej Przemyśl (KOP) i jej kandydata na prezydenta miasta Wojciecha Błachowicza. Sama karta nie jest niczym innowacyjnym, funkcjonuje już w innych miastach.

Karta Przemyślanina to pakiet lojalnościowy dedykowany dla każdego mieszkańca oraz wszystkich, którzy płacą podatki w Przemyślu.

Chcemy w ten sposób uhonorować każdego z nich, a także zachęcić i zaprosić mieszkańców innych miejscowości, szczególnie ościennych do przeprowadzenia się do naszego miasta albo wyrażenia zgody na przyłączenie do Przemyśla – mówi Wojciech Błachowicz.

Wstępne propozycje związane z kartą, to między innymi:  bezpłatne przejazdy MZK dla dzieci i młodzieży i  bezpłatny wstęp dla młodzieży do obiektów POSiR w wybrane dni. A także zniżki dla seniorów na miejskie imprezy kulturalne, na pobyty w wybranych polskich uzdrowiskach oraz na bilety do obiektów sportowych i rekreacyjnych dla wszystkich mieszkańców. Do tego KOP proponuje zastosowanie Karty Przemyślanina jako karty rabatowej dającej zniżki na usługi, w handlu i gastronomii. Przy użyciu karty przemyślanie mogliby opłacać parkingi, bilety MZK oraz wypożyczanie rowerów.

Karta Przemyślanina ma także dać możliwość zainicjowania działań rozwojowych na rzecz miejscowej gospodarki, to propozycja uruchomienia energii mieszkańców. Powinna stać się kołem zamachowym dla rozwoju małej przedsiębiorczości. – dodaje Błachowicz.

Kartą będzie można również regulować opłaty lokalne oraz opłaty za usługi oferowane przez jednostki miasta.

Środki na ten cel, jak zapowiada W.Błachowicz miałyby zostać przesunięte m.in. z działań, które są dziś nieefektywnie gospodarowane, część z nich pochodzić będzie z administracji miejskiej.