CBA w przemyskim PWiK-u! To część większej sprawy.

4 lipca 2019

W środę (02.07.) Centralne Biuro Antykorupcyjne przeprowadziło akcję w warszawskim przedsiębiorstwie MPWiK,  w ramach którego dokonano zatrzymania dyrektora, który jest podejrzany o przyjęcie łapówek w zamian za rozstrzygnięcie przetargów na rzecz firmy ze Śląska. Łącznie zatrzymano 3 osoby tj. dyrektora i dwóch wspólników-przedsiębiorców ze Śląska. Dyrektor jest podejrzany o przyjęcie co najmniej 50 tysięcy złotych łapówki w związku z realizowanym zamówieniem publicznym.

Niestety, według naszych źródeł odprysk tej sprawy dotyczy także przemyskiego PWiK-u. 2 lipca, według potwierdzonych  informacji, funkcjonariusze  warszawskiej delegatury CBA wkroczyli do kilku miejsc w Przemyślu m.in. do przemyskiej spółki, gdzie zabezpieczono dokumenty i kopie binarne.  Funkcjonariusze CBA prowadzili też czynności w domu byłego prezesa przemyskich wodociągów.

Według  potwierdzonych przez nas informacji sprawa ma również związek z zamówieniami publicznymi i dotyczy także firmy ze Śląska. Firma, której szefowie zostali zatrzymani dostarcza specjalistyczny sprzęt służący m.in. do inspekcji rur. Z obrazu jaki się wyłania, firma prawdopodobnie dzięki łapówkom wręczanym dyrektorom i prezesom lokalnych zakładów wodociągowych załatwiała sobie kontrakty na dostawę sprzętu.

Według wydziału komunikacji Centralnego Biura Antykorupcyjnego sprawa ma charakter wielowątkowy i rozwojowy. Dzisiaj doszło do kolejnych zatrzymań na terenie Śląska. O nowych faktach będziemy informować na bieżąco.