Były dyrektor Krajowej Szkoły Skarbowości w areszcie. Za VAT.

25 października 2019

W Podkarpackim Urzędzie Celno-Skarbowym w Przemyślu odbyło się ślubowanie nowych funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej (KAS). W uroczystości, oprócz nowo powołanych funkcjonariuszy, wzięła udział kadra kierownicza KAS-u z Rzeszowa.

To uroczyste wydarzenie staje w cieniu dzisiejszych ustaleń dziennika Rzeczpospolita. Jak donosi gazeta, KAS-em wstrząsnęła afera z udziałem b.szefa Krajowej Szkoły Skarbowości Arkadiusza B. Arkadiusz B. to b.dyrektor KSS, a zarazem bliski współpracownik Mariana Banasia – szefa NIK-u i b. ministra finansów, oskarżanego o związki ze środowiskami przestępczymi.

Arkadiusz B. był dyrektorem szkoły, której zadaniem było m.in. kształcenie kadr przygotowanych do walki w wyłudzeniami vatowskim. Tymczasem, okazuje się, że  B. najprawdopodobniej sam kierował grupą przestępczą zajmującą się wyłudzaniem VAT-u. Zorganizowana przez niego grupa jest oskarżana o wyłudzenie około 5 mln złotych zwrotu VAT-u na podstawie fikcyjnych faktur w handlu sztuczną biżuterią i tarcicą. Od stycznia 2019 roku Arkadiusz B. siedzi w areszcie, jednak sprawa nie wypłynęła do wiadomości opinii publicznej przed wyborami parlamentarnymi. Stało się to dopiero dziś.

Arkadiusz B. (na zdjęciu)  jako dyrektor Krajowej Szkoły Skarbowości brał udział w uroczystym otwarciu przemyskiej filii KSS w Przemyślu w 2017 roku. 

 

zdj. A. Czereba,przemysl.pl