Bus kampanii „Ciśnienie na życie” zawita do Przemyśla

7 sierpnia 2014

W dniach 12-13 sierpnia, na Rynku w Przemyślu w specjalnie przystosowanym busie „Ciśnienie na życie” będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie krwi oraz zbadać wiek serca.

W dniach 12-13 sierpnia, w godz. 10 – 18 na przemyskim Rynku w specjalnie przystosowanym busie „Ciśnienie na życie” będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie oraz zbadać wiek serca. Przemyśl, to już 16 z 44 miast na trasie przejazdu Busa.

Dzięki aplikacji „Wiek serca” można stwierdzić czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. A występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego. Jednak wiek serca można obniżyć poprzez zmianę diety i stylu życia na bardziej zdrowy oraz w razie potrzeby leczyć cukrzycę czy też nadciśnienie tętnicze. Prawidłowa wartość ciśnienia tętniczego powinna mieścić się w granicach 120/80 – 139/89 milimetrów słupa rtęci. Wszelkie odchylenia od normy wymagają konsultacji z lekarzem.

Ogólnopolska Kampania Społeczna „Ciśnienie na życie” ma uświadomić Polakom jakie ryzyko niesie ze sobą brak profilaktyki schorzeń układu krążenia. Sponsorem akcji jest Polfa Warszawa Grupa Polpharma.

W ubiegłym roku udało się przeprowadzić ponad 250 tys. pomiarów.