Bursztyn, marihuana i gotówka ujawnione przez funkcjonariuszy KAS

5 lutego 2019

Ostatnie działania kontrolne funkcjonariuszy KAS na przejściach granicznych, to ujawnienie nieoszlifowanego bursztynu, ponad 2 g marihuany oraz znacznych ilości niezgłoszonych środków pieniężnych.

W środę, 30 stycznia br. funkcjonariusze Oddziału Celnego w Krościenku skierowali do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski samochód osobowy, którym podróżowały cztery osoby. Podczas rewizji pojazdu, w bagażu jednego z podróżnych funkcjonariusze wykryli 2,017 g marihuany.  Do przemytu narkotyku przyznał się 19- letni kierowca, który usłyszał zarzut przywozu na terytorium RP środków odurzających.

W tym samym dniu, na przejściu granicznym w Medyce, funkcjonariusze Służby Celno- skarbowej kontrolując podróżującego do Polski obywatela Ukrainy, wykryli niezgłoszone środki pieniężne w wysokości 99 tys. złotych. W związku z niedopełnieniem obowiązku dokonania zgłoszenia środków płatniczych, mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 4 500 zł.

31 stycznia br., obywatel Ukrainy próbował przemycić przez przejście graniczne w Budomierzu bursztyn. Ponad 11 kg nieoszlifowanych kamieni znajdowało się w plastikowych butelkach. Wobec podejrzanego o przemyt mężczyzny, wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli także kwotę 800 zł, na poczet kary grożącej sprawcy przemytu.

Fot. KAS