Budynek przemyskiej cukierni znalazł się w rankingu najbrzydszych budynków roku 2016. Czy zgadzacie się z tym wynikiem? [Ankieta]

22 marca 2017

Należący do wydawnictwa Agora portal architektoniczny bryla.pl, opublikował plebiscyt „Makabryła Roku 2016”. Wśród 10 obiektów wskazanych przez internautów znalazł się i jeden z Przemyśla. Jest nim przebudowany budynek cukierni Fiore, który znalazł się na 4 miejscu rankingu.

Portal architektoniczny bryla.pl zorganizował plebiscyt „Makabryła Roku 2016”. Internauci oddali prawie 15 tys. głosów i wybrali 10 obiektów ich zdaniem straszących swoim wyglądem. Ranking wygrała Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie. W plebiscycie znalazł się też Przemyśl, na 4 miejscu uplasował się przebudowany budynek cukierni mieszczący się przy ul. Kazimierza Wielkiego. Głosujący na ten obiekt „nagrodzili” go za opływowe kształty, płaskorzeźby w kształcie kwiatów zdobiące fasadę oraz kształt, który zdaniem portalu bryla.pl, nieudolnie naśladuje secesyjne wzorce, czyli to wszystko co ma nie pasować do znajdujących się w sąsiedztwie starych, zabytkowych kamieniczek.

źródło:

Rankink Makabryła 2016

[contact-form-7 id=”33045″ title=”Makabryła”]