Brązowy Krzyż Zasługi dla Przemyślan

24 czerwca 2014

Stanisław Mazur oraz Zbigniew Sebzda z Przemyskiego Klubu Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie” zostało odznaczeni Brązowymi Krzyżami Zasługi. Uroczystego uhonorowania dokonała wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska.

Wojewoda podkarpacki wręczyła odznaczenia państwowe około 50 mieszkańcom województwa. Medale i odznaki otrzymali ci, którzy wyróżnili się swoją działalnością na rzecz społeczności lokalnej, przyczynili się do rozwoju i upowszechniania sportu wśród osób niewidomych i słabowidzących.

Złotymi Krzyżami Zasługi odznaczono Jerzego Kazana i Józefa Witka z Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej za zasługi na rzecz społeczności lokalnej.

Srebrne Krzyże Zasługi otrzymali Maria Błażków, Jadwiga Klaus i Jan Stępień z Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej.

Brązowymi Krzyżami Zasługi odznaczono Przemyślan Stanisława Mazura i Zbigniewa Sebzdę z Przemyskiego Klubu Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie”. Przemyślanie wyróżnili się w zasługach w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu wśród osób niewidomych i słabowidzących. Brązowe krzyże trafiły również do Zbigniewa Michalskiego i Zbigniewa Wicherskiego z Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej za zasługi na rzecz działalności społeczności lokalnej oraz Kazimierza Marczaka za krzewienie idei patriotyczno -obronnego wychowania młodzieży.

 fot: Agnieszka Skała (Urząd Wojewódzki)