„Bożonarodzeniowa paczka dla Kresowiaka” – akcja Kukiz`15

29 listopada 2016

Klub Kukiz`15 organizuje akcję „Bożonarodzeniowa paczka dla Kresowiaka”. Zbiórka potrwa do 7 grudnia.

Prowadzona akcja jest już trzecią zbiórką żywności dla Polaków zamieszkujących obecne tereny Ukrainy. Dwie poprzednie miały charakter lokalny i były prowadzone w województwie podkarpackim przez posłów Wojciecha Bakuna i Macieja Masłowskiego z Kukiz`15. Obecna zbiórka przybrała charakter ogólnopolski i prowadzona jest przez wszystkich posłów tego klubu.

Na Podkarpaciu żywność oraz inne dary na akcję „Bożonarodzeniowa paczka dla Kresowiaka” można przekazywać do biur poselskich Wojciecha Bakuna i Macieja Masłowskiego.

– Biuro Poselskie Wojciecha Bakuna:
w Przemyślu ul. Wybrzeże Piłsudskiego 1
w Jarosławiu ul. Grodzka 7/5
w Sanoku ul. Mickiewicza 29 lok. 217

– Biuro Poselskie Macieja Masłowskiego:
w Rzeszowie ul. Okulickiego 9

Organizatorzy akcji nie zamierzają poprzestać jedynie na zbiórce w biurach. Za zgodą właścicieli sklepów spożywczych, zostaną w nich wystawione kosze/wózki, do których będzie można składać żywność o przedłużonym terminie do spożycia.
Zebrane dary, w dniu 10 grudnia trafią do polskiej parafii katolickiej

– w kole parafia Siedmiu Boleści NMP, gdzie za przekazanie zgromadzonych produktów odpowiadać będzie proboszcz parafii ks. Mateusz Grochola,
– w Krzemieńcu parafia św. Stanisława BM, gdzie za przekazanie zgromadzonych produktów odpowiadać będzie ks. Łukasz Grochola.

Zbiórka zakończy się 7 grudnia, więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu 530 536 659.