Prezenty na chrzest, którymi pozytywnie zaskoczysz

29 listopada 2016

Chrzciny. Choć obecność w tym dniu z maluchem i jego rodziną sama w sobie jest prezentem, to co zdecydujesz się podarować młodemu chrześcijaninowi również ma ogromne znaczenie. Za pomocą prezentu możemy pokazać, co według nas jest najważniejszym składnikiem życia każdego człowieka. Dzięki upominkowi wyrazimy też troskę, gotowość do pomocy, miłość i wiele innych uczuć.

Aby dobrać odpowiedni prezent, trzeba się wykazać wyczuciem i rozsądkiem. Kupowanie trzeciego kocyka lub piątej pary śpioszków nie wydaje się najlepszym pomysłem. Podobnie sytuacja przedstawia się w wypadku wręczania rodzicom dziecka pieniędzy. Tego rodzaju prezent może w zależności od sytuacji zostać uznany za nieelegancki i płytki, najpewniej jednak przekona też zgromadzonych o tym, jak niewiele czasu i myśli poświęciliśmy przygotowaniu podarunku. Dlatego też, jeśli już decydujemy się na wręczenie rodzinie adekwatnej kwoty, nie powinniśmy zapominać o dołączeniu choćby małej pamiątki. Prezent na chrzciny ma celu upamiętnić ten ważny dla wszystkich zgromadzonych dzień, dlatego postarajmy się o coś, co pozostawi ślad w życiu malucha.

Prezent nie musi być wystawny, ani kosztowny, chrzest nie jest licytacją i liczy się przede wszystkim unikalny charakter podarku oraz nasza pomysłowość. Unikajmy też przesadnego rozmachu spod znaku fundowania rodzinie wielkich obrazów religijnych, których styl często pozostawia wiele do życzenia, a dodatkowo stawia bohaterów dnia w sytuacji przymusu, by wykorzystać prezent do aranżacji wnętrza. Wśród popularnych pomysłów znajdziemy także biżuterię, obrazki, ramki, albumy czy biblie dla dzieci. Jak jednak zapewnić tym przedmiotom wyjątkowość?

Uczyń swój prezent bardziej osobistym

Fenomen dobrego prezentu polega przede wszystkim na jego znaczeniu dla obdarowywanej osoby. Dokładnie tak samo jest z prezentami na chrzest. Pomimo iż maluch jeszcze nie potrafi zrozumieć i docenić naszych gestów, jego rodzice z pewnością ucieszą się na podarunek personalny, który będzie bliski sercu małego chrześcijanina przez długie lata.

Prostym rozwiązaniem na tego rodzaju upominek jest zdanie się na pomoc grawera. Prezent na chrzciny, na którym w elegancki sposób umieścimy osobiste przesłanie, imię, datę, wagę, wzrost lub inicjały malca, będzie miał dla niego w niedalekiej przyszłości niebagatelne znaczenie. Nasz bohater zacznie nosić złoty łańcuszek, który dla niego wybierzemy z dumą i pamięcią o naszej obecności w jego życiu.

Podobnie srebrny odznaczający się nienachalną stylistyką i rozmiarami obrazek ścienny codziennie będzie przypominał dziecku o naszym wsparciu i chrześcijańskich wartościach. Naturalnie podobnych propozycji jest znacznie więcej i każdy z nas bez trudu znajdzie przedmiot, który wyda się mu najbardziej odpowiedni do złożenia na nim osobistych życzeń chrzczonemu niemowlakowi. Warto jednak pamiętać, że to właśnie personalny przekaz zawarty na trwałym i pięknym materiale jest podstawą doskonałego podarunku z okazji chrzcin.