Bogusław Zaleszczyk nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Przemyślu

22 lutego 2018

Bogusław Zaleszczyk został nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Przemyślu. Był on jedynym kandydatem zaproponowanym na to stanowisko.

Do lutego br. przewodniczącą Rady Miejskiej w Przemyślu była Lucyna Podhalicz (PiS). Od dnia 13 lutego zaczęła ona pełnić funkcję wicewojewody podkarpackiego i tym samym zrzekła się mandatu radnej.

Podczas dzisiejszej sesji przemyscy radni głosowali nad wyborem nowego przewodniczącego. Na to stanowisko zgłoszono jedną kandydaturę, Bogusława Zaleszczyka (PiS). Jego osobę zaproponował radny Wiesław Morawski (PiS) zaznaczając przy tym, że jest on powszechnie lubiany i poważany.

Radny Bogusław Zaleszczyk został nowym przewodniczącym RM 15 głosami poparcia i 4 przeciw.

Nowy przewodniczący podziękował radnym za wybór i zaufanie. Zapewnił, że prowadząc sesje będzie się starał zachować obiektywizm. Na samym początku również powiedział o kilku zmianach jakie zamierza wprowadzić podczas obrad. Jedną z nich będą systemtyczne zebrania z szefami klubów.
Zwracam się z prośbą o zaniechanie agresji, która i tak co prawda nie jest w naszej radzie duża. – powiedział B.Zaleszczyk.

Do zmian należy również zaliczyć częstsze przerwy w trakcie obrad, tak aby radni mogli się spokojnie napić herbaty, kawy czy też zapalić papierosa.

Anna Fortuna

Fot. Agata Czereba