BikeTown odbędzie się. Wiemy, ile miasto włoży w imprezę. Kwota robi wrażenie…

20 czerwca 2019

Informacja o tym, że BikeTown w tym roku może się nie odbyć obiegła miasto lotem błyskawicy i wywołała lawinę komentarzy. Znanemu festiwalowi rowerowemu zagroził niski poziom dofinansowania ze strony  Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zamiast 100 tysięcy złotych, organizatorzy w tym roku z ministerstwa dostali tylko 15 tysięcy. Na tak zwanym ,,mieście” mówiło się, że obcięcie finansowania festiwalu to prztyczek ze strony Prawa i Sprawiedliwości, które przegrało Przemyśl w wyborach samorządowych.

Jednak w środę prezydent miasta Wojciech Bakun i Waldemar Hryniszyn z Fundacji Azymut, która od lat jest organizatorem imprezy zapowiedzieli,  że festiwal jednak się odbędzie przy wydatnej pomocy miasta. Impreza wypełni weekend 17-18 sierpnia. Jak zauważył Wojciech Bakun, sierpniowy termin jest dogodniejszy od terminu majowego, bo organizatorzy mają więcej czasu na przygotowanie imprezy. Niebagatelne jest też to, że dotacje ministerialne przyznawane są późną wiosną, i od czasu uzyskania dotacji do rozpoczęcia festiwalu w terminie majowym było bardzo mało czasu.

Po pojawieniu się informacji, że BikeTown, który stał się wizytówką Przemyśla jest zagrożony, do organizatorów odezwały się osoby deklarujące wsparcie, w tym finansowe.

Ustaliliśmy z organizatorem – Fundacją „Azymut”, że BIKE TOWN będzie prawdopodobnie na stałe przeniesiony na termin sierpniowy. Da nam to więcej czasu w danym roku na przygotowanie imprezy i możliwość pozyskania sponsorów, a pewnie także nieco pewniejszą pogodę – powiedział  Wojciech Bakun.

Festiwal w tym roku nie odbyłby się gdyby nie mocne wsparcie władz Przemyśla. Według oficjalnych informacji miasto wyłoży na BikeTown 55 tysięcy złotych gotówką. Dodatkowe 30 tysięcy wsparcia zostanie udzielone w postaci pracy pracowników UM, sprzętu i zabezpieczenia. Taka kwota daje pewność, że imprezę się uda przeprowadzić-organizacja festiwalu kosztuje około 100 tys. złotych. Nie wiadomo ile przyniosą dochody ze sponsoringu prywatnego- ta kwestia ciągle jest otwarta.

Pieniądze z miasta zostaną przekazane na podstawie umowy sponsorskiej, która zawarta zostanie w przyszłym tygodniu  pomiędzy Prezydentem Miasta Przemyśla a organizatorem.

 

zdj.UM Przemyśl